Kino Mundek – film „Dobry Łotr”

Kino Mundek i Rycerze Kolumba zapraszają na projekcję filmu „Dobry Łotr” reż. Lucas Miles, USA, rok produkcji 2020. Seans odbędzie się w Multikinie Ursynów we wtorek, 12 kwietnia o godzinie 1930. Seans bez bloku reklamowego. Wersja z lektorem. Czas trwania 1 h 33 min.

 

Kim był człowiek, któremu Jezus obiecał na krzyżu: „Dziś będziesz ze Mną w raju”? Zwykłym nieszczęśnikiem, który zmarnował swoje życie? Wybrańcem, który miał… szczęście, że został ukrzyżowany obok Zbawiciela? Świadkiem dla potomnych wielkiego miłosierdzia Boga, który zbawia grzeszników nawet w ich ostatnich chwilach? Nieświadomym wagi wydarzeń narzędziem ewangelizacji?

 

Postać i ewangeliczny epizod dotyczący Dobrego Łotra nie przestaje fascynować teologów i wiernych. Jedno jest pewne. „Dobry Łotr”, któremu tradycja przypisała imię Dyzma, nie znalazł się w centrum najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości przypadkowo. Jaki jednak cel miał Bóg, umieszczając finał jego ziemskiego życia dokładnie w tym samym miejscu, w którym umarł na krzyżu Jezus?

„Dobry Łotr” to epicka opowieść, która rozpoczyna się podróżą trzech mędrców i ich przypadkowym spotkaniem z młodym Dyzmą przy betlejemskim żłóbku. W swoim pełnym dramatycznych zwrotów życiu młodzieniec napotka Jezusa i inne znane z kart Ewangelii postacie, w tym drugiego łotra. Razem z nim, w drodze, która niechybnie zmierza na Golgotę, spróbują oni przechytrzyć swoje przeznaczenie. Przekonają się jednak, że nie ma ucieczki przed strasznym końcem. Ale czy rzeczywiście dla obu strasznym?

„Dobry Łotr” prowokuje do bardzo osobistych przemyśleń nie tylko na temat wiary, ale też natury człowieka. To piękny i wartościowy film dla… grzeszników. Czyli dla nas wszystkich. Ciekawe, czy się wam spodoba?

Bilety dostępne po każdej mszy świętej w zakrystii kościoła.

Rezerwacje i pytania pod numerem telefonu 696061080 oraz mailem kino.mundek[at]bojanowski.org