Kino Mundek – film „Czyściec”

We wtorek 24 maja o godzinie 19:30, Kino Mundek i Rycerze Kolumba zapraszają na projekcję filmu „Czyściec”  (2020r, reż. Michała Kondrata), w głównej roli Małgorzata Kożuchowska.

Nowe dzieło twórcy docenionych w Polsce i za granicą obrazów „Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie Korony” to poruszająca opowieść o duszach żyjących w ciałach oraz tych, które opuściły już ziemski świat. Bilety do kupienia w zakrystii po każdej mszy świętej.

Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci. I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, to na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które widziały więcej – jak np. Fulla Horak, św. Faustyna Kowalska czy św. Ojciec Pio. Wspomniani mistycy – ludzie, którzy otrzymali łaskę bycia odwiedzanymi przez dusze czyśćcowe – to niektórzy spośród bohaterów filmu Michała Kondrata pt. „Czyściec”. Nowe dzieło twórcy docenionych w Polsce i za granicą obrazów „Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie Korony” to poruszająca opowieść o duszach żyjących w ciałach oraz tych, które opuściły już ziemski świat. To także filmowe przypomnienie postaci najwybitniejszych teologów i naukowców, od lat badających stan świadomości człowieka w momencie śmierci ciała. Jednym z nich był św. Stanisław Papczyński. Po wizji Ducha Świętego założył on Zgromadzenie Księży Marianów – zakon szerzący cześć Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej i szczególnie wstawiający się za zmarłymi. Pamięć o tych, których już nie ma, była u niego szczególnie silna po mistycznym doświadczeniu wizji czyśćca i dusz tam cierpiących. Swoim współbraciom zalecał: „Módlcie się bracia za dusze czyśćcowe, bo nieznośnie cierpią męczarnie”. Podkreślał także, że nie ma większego miłosierdzia, niż to okazane zmarłym.

Ale co właściwie przywiodło go do tej żarliwej modlitwy? Co zobaczył w trakcie objawienia i co dokładnie miał do powiedzenia na temat CZYŚĆCA i życia po śmierci? Odpowiedź w naszym kinie już 24 maja, we wtorek.

W czasie wizyty u znajomych, Fulla Horak (Małgorzata Kożuchowska) poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie. Spotkanie to odciska piętno na Fulli i zmusza ją do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty. Pewnej nocy, pogrążona w modlitwie Fulla doświadcza objawienia. Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat – zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. To pierwsza z dusz Świętych Opiekunów, które będą nawiedzać mistyczkę. Kolejne, w tym Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus czy Joanny d’Arc, odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat nieba, piekła i czyśćca. Wszystkie te doświadczenia Fulla opisze w swojej książce „Piękna Pani” w rozdziale „Zaświaty”. A zawarta w niej mądrość wykroczy poza czas i przestrzeń, łącząc w jedno duchowe doświadczenia Fulli oraz objawienia świętego Ojca Pio, błogosławionego Ojca Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej.

 

Bilety dostępne po każdej mszy świętej w zakrystii kościoła parafii bł. Edmunda Bojanowskiego, ul Kokosowa 12, Warszawa Ursynów. Rezerwacje i pytania pod numerem telefonu 696061080 oraz mailem kino.mundek@bojanowski.org 

 

Zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=n-UJ4Pq0ON8&ab_channel=KinoHeliosPolska