Kino Mundek i Multikino – „Chleb z nieba”

Kino Mundek oraz Rycerze Kolumba zapraszają 15.01 na kolejną projekcję z cyklu Kino Mundek w Multikinie – film pt. „Chleb z nieba” pokażemy we wtorek o godzinie 19:30 w Multikinie Ursynów przy ul KEN 60 (stacja metro Imielin). Film bez reklam! Film trwa 1 h i 40 min. Bilety można kupić w zakrystii kościoła pod wezwaniem bł. Edmunda Bojanowskiego ul Kokosowa 12 po każdej mszy świętej jak również bezpośrednio przed seansem w kinie – 15zł.

Chleb z nieba, rok produkcji 2018, premiera w Polsce 16 listopada 2018, reżyseria Giovanni Bedeschi, czas trwania 1 godzina i 40 minut.

Lilli i Annibale mieszkają w Mediolanie, choć „mieszkają” to niekoniecznie właściwe określenie. Są bezdomni. W Wigilię znajdują w śmietniku niemowlę – małego i bardzo radosnego chłopca. Para zabiera go do najbliższego szpitala, ale tam czeka ich nie lada niespodzianka. Ani lekarze, ani pielęgniarki… nie widzą dziecka!

Okazuje się, że ten wyjątkowy chłopiec jest widoczny tylko dla niektórych. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje tę różnicę między ludźmi? Jak rozwikłać tę niezwykłą zagadkę i zrozumieć, co sprawia, że jedni mogą go zobaczyć, a inni nie? (…)

Reżyser Giovanni Bedeschi o swoim filmie: „Chleb z nieba” to film przybliżający świat bezdomnych, którzy próbują przetrwać każdy kolejny dzień w Mediolanie. Dla nich jest to prawdziwa próba cierpienia. Inspirację do tego dzieła zaczerpnąłem z pracy w ramach wolontariatu w Opera San Francesco (organizacji religijnej w Mediolanie), która zapewnia codzienną pomoc bezdomnym). Już od ośmiu lat działam jako wolontariusz w kuchni przygotowującej zupę dla potrzebujących i to właśnie tam narodził się pomysł na film.

Film z tego roku został nagrodzony w zeszłym miesiącu na Festiwalu „Mirabile Dictu” – najważniejszym konkursie filmów religijnych. Obraz wyróżniono w dwóch kategoriach: dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera.

 

Zapraszamy!

Kino Mundek i Rycerze Kolumba