List proboszcza do dzieci

Drogie dzieci! Członkowie Kół Żywego Różańca w naszej parafii!

 1. Bardzo się cieszę, że podjęłyście się zadania modlitwy w intencji tych, którzy są zagrożeni w naszej Ojczyźnie.
  Modlitwa to rozmowa z Panem Bogiem: mówienie do Niego, ale zwłaszcza słuchanie Go.
  Uczy ona, jak być posłusznym nie sobie, ale Komuś innemu (jak Pan Bóg) i komuś innemu (jak rodzice, wychowawcy)…
  To jest czasem bardzo trudne…
 2. Modlitwa jest także przekonywaniem, aby Pan Bóg oddalił od nas zło, uchronił przed nim, obronił.
 3. Jest ona również wołaniem do Pana Boga, aby cierpienia, choroby, których doświadcza wiele osób, wśród nich dzieci, nie załamało ich. Aby wtedy potrafili jednoczyć się z Panem Jezusem na krzyżu, mieli odwagę walczyć ze słabościami i nie poddawali się.
  Nasza modlitwa może im w tym pomóc. Dlatego jest taka ważna!
 4. Bardzo chciałbym się z Wami spotykać. Macie wiele zajęć, więc może to być trudne. Możecie, oczywiście, odmawiać swój Różaniec bez wspólnych spotkań! Ale pragnę Was serdecznie zaprosić: (1) na Warszawski Dzień Różańca (sobota, 3.10, u ojców dominikanów, Służew – g. 10.00); (2) dziecięcy różaniec w naszej parafii – w każdą środę o 17.15.
 5. Na czym polega tajemnica bycia członkiem Koła Żywego Różańca – zdradzą Wam katecheci. Ja tylko uchylę rąbka – Patronem pierwszego naszego Koła jest św. Stanisław Kostka. A jego zelatorem (czyli prezesem) – Julek Wróbel z IVc.

Pozdrawiam Was serdecznie
Z modlitwą: Zdrowaś Mario
Ks. Adam Zelga

Warszawa, 26 września 2020