Rodzina rodzinie – wznowienie zbiórki

RYCERZE KOLUMBA kontynuują PROGRAM RODZINA-RODZINIE w parafii bł. E. Bojanowskiego w 2018 roku.

W marca ruszyliśmy z drugą edycją zbiórki pieniędzy na pomoc rodzinom syryjskim w ramach programu Caritas Polska „Rodzina-Rodzinie”. W pierwszej edycji pomoc od naszych parafian trafiła w sumie do 31 rodzin syryjskich – żadna inna parafia w Polsce nie pomogła tylu rodzinom z Aleppo! ALE dramat w Aleppo trwa nadal i nasze Siostry i Bracia potrzebują naszej pomocy!

Wpłaty zadeklarowanych kwot będzie można dokonać przelewem na konto parafialne:
Rzymskokatolicka Parafia Bł. Edmunda Bojanowskiego,
ul. Kokosowa 12
02-797 Warszawa
Numer konta: 63 1240 1125 1111 0010 0879 7682
Konieczny dopisek: Rodzina-Rodzinie

Preferowana opcją jest wpłata na konto – ale wpłat będzie też można dokonać do puszek podczas każdej drugiej niedzieli każdego miesiąca, zaczynając od marca:
– 11 marca
– 8 kwietnia (Bożego Miłosierdzia)
– 13 maja (Wniebowstąpienie)
– 10 czerwca (Trójcy Św.)
– 8 lipca
– 12 sierpnia

Inicjatywa „Rodzina-Rodzinie” to odpowiedź na apel papieża Franciszka o przyjęcie rodzin syryjskich przez parafie. Pomoc w ramach programu trafi do rodzin, które potrzebują elementarnego wsparcia, by przetrwać w zrujnowanym wojną kraju, zapłacić za żywność, leki, kupić dostawę wody lub prądu. Według obliczeń Caritas, na te potrzeby należy zebrać kwotę 510 zł miesięcznie na jedną rodzinę.

W roku 2018 w naszej parafii programem opiekują się Rycerze Kolumba, Rada nr 16719.

Kontakt do koordynatora parafialnego programu:
Bartek Żukowski
e-mail: koordynator_parafialny
tel. 506-000-669