X Święto Dziękczynienia

X Święto Dziękczynienia obchodzić będziemy pod hasłem: Dziękujemy za chleb. W trwającym w Kościele w Polsce Roku św. Brata Alberta będzie to okazja do dziękczynienia za życie Świętego oraz za ludzi włączających się w dzieła charytatywne i posługę potrzebującym. Do Świątyni Opatrzności Bożej zostaną wprowadzone relikwie św. Brata Alberta.
O 8:00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie wyruszy procesja dziękczynna, która wraz z relikwiami św. Brata Alberta, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. O 11:00 przed kościołem św. Antoniego Marii Zaccarii przy ul. Jana III Sobieskiego dołączą do niej przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski, kapituł i zaproszeni goście.
Głównym punktem Święta Dziękczynienia będzie sprawowana w południe Msza św. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi metropolita włoskiej archidiecezji Agrigento kard. Francesco Montenegro. Wewnątrz Świątyni Opatrzności Bożej w Eucharystii będzie uczestniczyć 3 000 wiernych, pozostali będą mieli możliwość uczestniczenia na zewnątrz kościoła,  gdzie przygotowano telebimy. Jak co roku, podczas Mszy św. zostanie odmówiony Akt Zawierzenia i Dziękczynienia.
Świętu będzie towarzyszyła III edycja festiwalu Moc Dobra. O 14:00 zostanie otwarte zbudowane na placu przed Świątynią Miasteczku dla Dzieci, w którym przygotowano grę edukacyjną Bez chleba nie ma nieba. Najmłodsi będą mogli obejrzeć również Ruchomy Teatr XXI wieku dla Dzieci. O 15:00 uczestnicy wypuszczą do nieba baloniki z napisem Dziękuję. Na scenie wystąpią m.in. Golec uOrkiestra i Maleo Reggae Rockers oraz dziecięce Promyczki nadziei i Dzieci z Brodą.
Na 20:30 zaplanowano wieczór uwielbienia, który poprowadzi zespół Mocni w Duchu. O 21:30 rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe. O 21.37 zostanie odmówiona modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i uruchomiona iluminacja Świątyni Opatrzności Bożej.