Kino Mundek

Kino parafialne „Mundek”  – nie chcemy konkurować z innymi kinami parafialnymi, ani z komercyjnymi, ale chcemy proponować ciekawe projekcje z wartością dodaną – gościem związanym z filmem lub tematem filmu. Jesteśmy z trakcie budowy studia filmowego „High Hope Films”, którego filmy będziemy pokazywać.

Zapraszamy!

W środę 14 marca o godzinie 19:00 Rycerze Kolumba oraz Kino Mundek zapraszają do Multikina na amerykański film fabularny  pt. „Sprawa Chrystusa” (USA 2017r, reż.Jon Gunn), – uznany dziennikarz śledczy „Chicago Tribune”, podejmuje dziennikarskie śledztwo na temat zmartwychwstania Jezusa. Jako ateista jest przekonany, że obali centralny punkt chrześcijańskiej nauki. (…) Im głębiej postępuje w swoim dochodzeniu, tym bliżej jest szokującej dla niego prawdy. Film trwa prawie 2 godziny. Film bez bloku reklamowego. Bilety w cenie 15 zł w zakrystii po każdej mszy świętej.

 

20 Lutego 2018 o godz. 19:00 zapraszamy do Multikina na pokaz filmu „Loyola” (Hiszpania, Filipiny, 2016) o św. Ignacym, założycielu zakonu jezuitów;

Doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Twórcy wykreowali trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddając istotę „ignacjańskiego ducha”.

Bilety po 15 zł. w zakrystii – ilość ograniczona

Oficjalna strona filmu: Loyola .

 

28 Listopdad 2017 odbył się pokaz filmu „Dwie korony” (Polska, 2017) do Multikina Ursynów na godzinę 19:00.
 

26 Września 2017 obyła się projekcję filmu Fatima – Ostatnia Tajemnica (Hiszpania 2017)  w Multikinie Ursynów o godzinie 19:00.

Bilety w cenie 15 zł w zachrystii – po każdej mszy świętej.

Film trwa 1 godzinę i 20 minut. Przed filmem będzie blok reklamowy (początek o 19:00)

 

9 października 2016 odbyła się powtórną projekcje filmu Młody Mesjasz o godz. 19:00.

25 września 2016 o godz.13:30 film dla młodych i nie tylko – „Młody Mesjasz” (USA 2016). Historia młodego Jezusa. Jak dowiedział się, że jest Bogiem?

mlody_m2

 

W niedzielę 8 maja o godzinie 19:00 zapraszamy na powtórkowy pokaz filmu „Bóg nie umarł” (USA 2014r, 112min, reż.Harold Cronk) – publiczność chrześcijańska pokochała pierwszą część za brawurowo poprowadzoną historię ukazującą współczesną walkę o kwestie wiary – walki, która odbywa się każdego dnia w salach amerykańskich uniwersytetów, gdzie profesorowie-ateiści starają się stłamsić niepewnych siebie studentów wierzących w nauki Biblii.

Na drugą część filmu zapraszamy w dniu 12 maja, czwartek o godzinie 19:00 – tym razem do Multikina Ursynów – „Bóg nie umarł 2” ( USA 2016r., 121min,  reż.Harold Cronk, polska premiera 8.05.2016) to pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania wyłącznie przy pomocy argumentów prawnych. Seans w Multikinie biletowany – bilety będzie można nabywać po mszach świętych w zakrystii naszego kościoła.

Oficjalna strona web: bognieumarl-film.pl

 

 

17 kwietnia 2016 o godzinie 19:00 „Bernadetta. Cud w Lourdes” (109 min, 2011r) reż. Jean Sagols (polska premiera odbyła się 29.01.2016).

bernadetta

To poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Od lutego do lipca 1858 roku Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, czternastolatce z prowincjonalnego Lourdes na południu Francji.

Do miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat. Bernadetta musi zmierzyć się z ciężarem misji powierzonej jej przez Maryję…

Katia Miran, która zagrała Bernardette otrzymała Nagrodę za Główną rolę Kobiecą na Festiwalu Filmów Katolickich w Rzymie.

Więcej informacji o filmie: bernadetta-film.pl

 

3 kwietnia o godz. 19:00 odbył się powtórny pokaz filmu „Czy naprawdę wierzysz?”.

13 marca 2016 w niedzielę, po mszy wieczornej, o godzinie 19:00 odbył się pokaz filmu twórców „Bóg nie umarł” pt.: „Czy naprawdę wierzysz?” ( USA, 2015r. reż. Jon Gunn, premiera polska odbyła się 15.09.2015).

To piękny film o potędze prawdziwej wiary i sile odważnego świadectwa.

 

16 Listopada kino Mundek odtworzyło widowisko telewizyjne dla młodzieży „Przygotuj się na miłość”.

Po odbyło się spotkanie z organizatorami tego przedsięwzięcia na poznańskiej Malcie – Maćkiem Syką i Grzegorzem Polakiem;

sykampolakg

Więcej można dowiedzieć na stronie Centrum Dzieł Społecznych www.edmundbojanowski.org.

Kuba Badach

Kuba Badach

Koncert

Koncert

 

 

11 Listopada 2015 o godz. 19:30 odbyła się projekcja filmu „Pilecki” (80min, 2015r) w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego (fabularyzowany dokument).

Syn Witolda Pileckiego opowiada o swoim ojcu – polskim bohaterze wojennym, który dobrowolnie trafił do obozu w Auschwitz.

 
 

Prawa do projekcji zakupiliśmy od polskiego dystrybutora konrad-media.

Film swoją premierę miał 24 września 2015r.

 

 

18 Października 2015 na film „Apostoł (L’Apôtre)” (117min, 2014r) w reżyserii Cheyenne Carron.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z gościem z międzynarodowej organizacji OpenDoors zajmującej się tematem prześladowań chrześcijan na świecie.

apostol

Akcja „Apostoła” dzieje się we współczesnej Francji, gdzie chrześcijaństwo i islam współistnieją ze sobą często wśród wielu napięć i niepokojów. Przedstawiona w filmie historia nie powinna budzić kontrowersji, a jednak budzi! W multikulturowej i wielowyznaniowej Francji projekcje tego
filmu zostały oficjalnie zakazane. Francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych uzasadniało swoją decyzję „zagrożeniem wywołania zamieszek ze strony islamskich radykałów”. Tymczasem sama reżyserka Cheyenne Carron podkreślą, że„Apostoł” jest o potrzebie tolerancji.

Sytuacja zaskakuje tym bardziej, że to właśnie we Francji odbywały się demonstracje w obronie wolności słowa i mocno kontrowersyjnego tygodnika Charlie Flebdo. Teraz zaś zostaje zakazany film, który z wielkim wyczuciem, wrażliwością i bez kontrowersji ukazuje, jak rodzi się i rozwija wiara w Jezusa – nawet tam, gdzie właściwie nie ma dla niej miejsca.

apostol_1

Nagrody i wyróżnienia:

Nagroda Specjalna Fundacji CAPAX DEI na Festiwalu MIRABILE DICTU, Watykan 2014
Nominacja na Festiwalu Filmów francusko-arabskich w Instytucie Francuskim, Jordania 2014
Nominacja na Festiwalu Filmów Międzynarodowych w Brunszwiku, Niemcy 2014
Nominacja na Festiwalu Sacre De La Beaute, Cannes 2014
Nominacja na Festiwalu Kina Niezależnego w Buenos Aires, Argentyna 2014
Nominacja na Festiwalu Spotkań z młodym francuskim kinem, Rosja 2014
Nagroda na Festiwalu MADRIMANA, Hiszpania 2015
Nominacja do Nagrody Publiczności na Festiwalu Transatlantyk, Polska 2015

 

Cheyenne Carron urodziła się w 1976 roku w miejscowości Valence, w departamencie Dróme we Francji. Jej korzenie sięgają jednak terenów Algierii i Tunezji, a w żyłach płynie krew kabylska. Opuszczona w wieku trzech miesięcy, trafiła do rodziny zastępczej. Cheyenne przyjęła Chrzest w Wielkanoc 2014 roku. Zasłynęła jako reżyserka, scenarzystka i producentka, między innymi takich filmów jak: Sans Limite (2005), Extase (2010), MI Ne nous soumets pas a la tentation (2011), czy La filie publique (2012). L’Apotre (2014) jest jej piątym pełnometrażowym filmem, na którego środki pozyskiwała pod przykrywką „lekkiej komedii romantycznej”. W ateistycznej świecie, Cheyenne Carron swoją twórczością zachęca nas do kontemplacji i głębszych przemyśleń. Jej głównym celem jest poczucie i pokazywanie piękna chrześcijaństwa. Twierdzi, że „zawsze jest dobry czas, aby mówić o miłości”.

Prawa do projekcji zakupiliśmy od polskiego wydawcy Studio katolik.tv.

Zwiastun filmu: Apostoł (L’Apôtre). Polska wersja miała premierę 20 Maja 2015.

Recenzja filmu:

https://frdominik.wordpress.com/2014/10/25/apostol/.

Po projekcji będzie zbiórka funduszy na kino parafialne.

 

 

12 Marca 2015 projekcja filmu „Metr od świętości” (2014r) w reżyserii Przemysława Häusera.

To obraz wyjątkowy, złożony z wielu krótkich odcinków (30 po ok. 5 min); W roli narratora Papieża JP II wspomina jego fotograf Arturo Mari. Wspólne pielgrzymki, także do Ojczyzny, przejmujące spotkania, apele do rodaków (jakże aktualne) – poruszają sumienia. Zapraszam w imieniu Rycerzy Kolumba – organizatorów pokazu.

Teaser:

https://youtu.be/2mW2aDeaPgE

metr_od_swietosci_2
metr_od_swietosci_2

 

 

22 Lutego 2015 projekcja filmu „Matteo” (2014r) w reżyserii Michała Kondrata z muzyką Michała Lorenca.

A po nim na spotkanie z reżyserem Michałem Konratem.

Matteo da Agnone – zakonnik i wielki egzorcysta. Zabójca, który ma zostać świętym. Człowiek o niezwyklej sile i pokorze, dzięki którym wypędzał demony. Za jego życia odnotowano kilkaset takich przypadków. Zmarł 31.10.1616 r. lecz wciąż egzorcyzmuje, a przy jego grobie nawet teraz – 400 lat później – dochodzi do cudownych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych. Niektóre z nich zostały pokazane w naszym filmie.

matteo_www

Kiedy o. Cipriano de Meo – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów przywołuje wstawiennictwa o. Matteo, demon wielokrotnie wścieka się i wykrzykuje: „Nie! Nie! Tylko nie on! Teraz on jest jeszcze groźniejszy, niż był za życia”.

Premiera w Polsce i we Włoszech nieprzypadkowo odbywa się w rocznicę śmierci Matteo i stanowić może alternatywę dla świętowania Halloween.

Więcej na: Film „Matteo”

 

26.01.2015r o godz.19:00 pokaz filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”(100 minut);

Po filmie spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim, które poprowadził Jacek Chromy.

 

niedzielę – 7 grudnia 2014 roku o 19.00  w kinie parafialnym przy Parafii bł. Edmunda Bojanowskiego, ul. Kokosowa 12  Warszawa odbył sie pokaz filmu: „GOING MY WAY” – ( pol. Idąc moją drogą), czas trwania: 130 minut , rok produkcji: 1944.

Historia  prawdziwej przyjazni pomiędzy Księdzem a artystką estradową.

Jak mówią współcześni krytycy: „Dzisiaj takich filmów już nikt nie robi”.

Główną rolę księdza zagrał Bing Crosbi, a produkcja ta otrzymała aż 7 Oskarów!  http://www.filmweb.pl/film/Idąc+moją+drogą-1944-31096

going_my_way

8 i 11 Października 2014r o godzinie 19.00 odbył się pokaz filmu „Mary’s Land – Ziemia Maryi”. Ziemia Maryi

 

 

W niedzielę 5 Października o godzinie 15.00 odbył się pokaz filmu dla dzieci: „Największy z cudów”.

3767

28 Września 2014 o godzinie 19.00 odbył się inauguracyjny pokaz w naszym kinie parafialnym. Wyświetlany był film „Gdy budzą się demony”. Cieszy nas fakt licznej widowni.

gdy_budza_demony

 

Kino Mundek

 

 

 

Zapraszamy na kolejne pokazy.