Kino Mundek

Kino parafialne „Mundek”  – nie chcemy konkurować z innymi kinami parafialnymi, ani z komercyjnymi, ale chcemy proponować ciekawe projekcje z wartością dodaną – gościem związanym z filmem lub tematem filmu. Jesteśmy z trakcie budowy studia filmowego „High Hope Films”, którego filmy będziemy pokazywać.

Zapraszamy!

 

2 Kwietnia, we wtorek w rocznicę śmierci Jana Pawła II, Kino Mundek i Rycerze Kolumba mają zaszczyt zaprosić na seans filmu pt „Miłość i Miłosierdzie” (2019, PL,reż. Marek Kondrat), który odbędzie się w Multikinie na Ursynowie (ul.KEN 60) o godzinie 19:30.

To niezwykła opowieść o siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji, wydawać by się mogło nie do wykonania. Obraz przybliża widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który na naszych oczach ogarnął świat. Jednym z fascynujących faktów jest historia wileńskiego obrazu, przedstawiającego objawiony wizerunek Chrystusa – tożsamy, jak się okazuje, z Całunem Turyńskim i sławną chustą z Oviedo.

 

 

We wtorek 19 Marca godzina 19:30 – Kino Mundek i Rycerze Kolumba zapraszają na kolejny film do Multikina pt „Mam przyjaciół w niebie” (2016, Włochy). 

Film z 2016 roku jest inspirowany autentycznymi wydarzeniami z życia – choć zabawny – niesie jednak ze sobą ważne przesłanie. To bardzo dobre połączenie ważnego tematu przekazanego widzowi w lekkiej formie. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w zakrystii

Image result for mam przyjaciół w niebie plakat

 

26 Lutego odbył się przedpremierowy pokaz filmu pt „Największy dar” (2019, Hiszpania, PL, reż. J.M. Cotelo)  (godzina 19:30, Multikino Ursynów. Czas trwania 1 godz. 45 min.)

 

Premiera i dystrybucja w blisko 40 krajach, pełne sale kinowe i będąca pod ogromnym wrażeniem publiczność. Najnowszy film Juana Manuela Cotelo, któremu sławę przyniosła kultowa już „Ziemia Maryi”, zaskakuje, oczarowuje i dostarcza widzom wielu emocji. „Największy dar” to fabularyzowany dokument w konwencji… westernowej komedii (warstwa fabularna) i kina faktu (warstwa dokumentalna).

„Największy dar” to ogromna dawka wzruszenia, ciepłych emocji, i… duża porcja humoru. Hiszpańsko-polska produkcja powstała dzięki finansowemu wsparciu tysięcy drobnych darczyńców z obu krajów.

Film nie jest przeznaczony dla dzieci.

 

15 Stycznia 2019 zapraszamy do Multikina na film „Chleb z nieba”

 

We wtorek 4 Grudnia 2018 o 19:30 organizatorzy projekcji razem z Multikinem Ursynów zapraszają na film pt. „Doonby – każdy jest kimś” (2013r, reż. Peter Mackenzi).

Projekcja odbędzie się w Multikinie Ursynów, al KEN 60, we wtorek 4 grudnia WYJĄTKOWO o godzinie 19:30. Bez reklam. Film trwa 1 godzinę i 44 minuty.

Sam Doonby, tajemniczy i przystojny włóczęga, pojawia się znikąd w małym miasteczku w Teksasie. Jego nagłe przybycie wywołuje falę niezwykłych zdarzeń i zmienia życie wielu ludzi. Kiedy równie niespodziewanie jak się pojawił, nagle znika, mieszkańcy miasteczka zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie może mieć obecność lub brak jednej osoby.

Zwiastun filmu

Bilety można kupić w cenie 15zł w zakrystii kościoła bł Edmunda Bojanowskiego w Warszawie przy ul Kokosowej 12 na Ursynowie po każdej mszy świętej oraz w dniu projekcji na pół godziny przed seansem

 

 

We wtorek 16 października 2018 o godzinie 19:00 Rycerze Kolumba oraz Kino Mundek zapraszali na projekcję kolejnego filmu w ramach współpracy z ursynowskim Multikinem: film pt „Paweł, apostoł Chrystusa” (USA 2017, reż. Andrew Hyatt)

Znalezione obrazy dla zapytania Paweł, apostoł Chrystusa

Film to historia dwóch mężczyzn. Łukasz, przyjaciel i lekarz, ryzykuje życiem, by dostać się do Rzymu, miasta, w którym czeka na wykonanie wyroku Paweł. Skazany na śmierć przez Nerona, przebywa w słynącym z okrucieństwa rzymskim więzieniu, w najciemniejszej celi. Zanim wyrok zostanie wykonany, Łukasz i Paweł spisują księgę opisującą początek i drogę wiodącą do tego, co dziś nazywamy Kościołem.

Bilety w cenie 15 zł można kupić w zakrystii po każdej Mszy świętej.

>>>>

Rycerze Kolumba 25 Września 2018 zapraszali do Multikina ( Ursynów, godz. 19.00) na film „Dywizjon 303 – historia prawdziwa’. (Polska 2018, reż. Denis Delić), seans bez reklam.

Jest to jeden z dwu filmów o polskich pilotach tej formacji. Wybraliśmy ten według scenariusza z legendarnej książki Arkadego Fiedlera Dywizjon 303.

Oto opowieść o legendarnych polskich lotnikach, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię.

Bilety po 15 zł w zakrystii po każdej Mszy św.

>>>>

We wtorek 12 Czerwca 2018 zapraszaliśmy do Multikina Ursynów na kolejna cześć filmu „Bóg nie umarł. Światło w ciemności” (USA 2018r, reż. Michael Mason).

Wokół kościoła Św. Jakuba narasta coraz więcej sporów. Przeciwnikom wiary przeszkadza fakt, że świątynia stoi na terenie uniwersytetu. Gdy pewnej nocy pożar pustoszy kościół, władze uczelni postanawiają wykorzystać okazję, by usunąć parafię ze swojego terenu. Wielebny Dave zmaga się z pogróżkami i szykanami. Mimo poparcia parafian, zaczyna rozważać przeniesienie świątyni. Prawdziwe wątpliwości w jego sercu zasieje pojawienie się jego dawno niewidzianego brata, który niespodziewanie włączy się w konflikt wokół kościoła. Gorzkie wspomnienia powrócą, otworzą się dawne rany. Bracia będą musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami z przeszłości

Bilety można zakupić w zakrystii, koszt: 15zł.

 

Bóg nie umarł 3

 

W środę 14 marca o godzinie 19:00 Rycerze Kolumba oraz Kino Mundek zapraszają do Multikina na amerykański film fabularny  pt. „Sprawa Chrystusa” (USA 2017r, reż.Jon Gunn), – uznany dziennikarz śledczy „Chicago Tribune”, podejmuje dziennikarskie śledztwo na temat zmartwychwstania Jezusa. Jako ateista jest przekonany, że obali centralny punkt chrześcijańskiej nauki. (…) Im głębiej postępuje w swoim dochodzeniu, tym bliżej jest szokującej dla niego prawdy. Film trwa prawie 2 godziny. Film bez bloku reklamowego. Bilety w cenie 15 zł w zakrystii po każdej mszy świętej.

 

20 Lutego 2018 o godz. 19:00 zapraszamy do Multikina na pokaz filmu „Loyola” (Hiszpania, Filipiny, 2016, reż. Paolo Dy) o św. Ignacym, założycielu zakonu jezuitów;

Doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Twórcy wykreowali trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddając istotę „ignacjańskiego ducha”.

Bilety po 15 zł. w zakrystii – ilość ograniczona

Oficjalna strona filmu: Loyola .

 

28 Listopada 2017 odbył się pokaz filmu „Dwie korony” (Polska, 2017r. reż. Michał Kondrat ) do Multikina Ursynów na godzinę 19:00.
 

26 Września 2017 obyła się projekcję filmu Fatima – Ostatnia Tajemnica (Hiszpania 2017)  w Multikinie Ursynów o godzinie 19:00.

Bilety w cenie 15 zł w zachrystii – po każdej mszy świętej.

Film trwa 1 godzinę i 20 minut. Przed filmem będzie blok reklamowy (początek o 19:00)

 

9 października 2016 odbyła się powtórną projekcje filmu Młody Mesjasz o godz. 19:00.

25 września 2016 o godz.13:30 film dla młodych i nie tylko – „Młody Mesjasz” (USA 2016). Historia młodego Jezusa. Jak dowiedział się, że jest Bogiem?

mlody_m2

 

W niedzielę 8 maja o godzinie 19:00 zapraszamy na powtórkowy pokaz filmu „Bóg nie umarł” (USA 2014r, 112min, reż.Harold Cronk) – publiczność chrześcijańska pokochała pierwszą część za brawurowo poprowadzoną historię ukazującą współczesną walkę o kwestie wiary – walki, która odbywa się każdego dnia w salach amerykańskich uniwersytetów, gdzie profesorowie-ateiści starają się stłamsić niepewnych siebie studentów wierzących w nauki Biblii.

Na drugą część filmu zapraszamy w dniu 12 maja, czwartek o godzinie 19:00 – tym razem do Multikina Ursynów – „Bóg nie umarł 2” ( USA 2016r., 121min,  reż.Harold Cronk, polska premiera 8.05.2016) to pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania wyłącznie przy pomocy argumentów prawnych. Seans w Multikinie biletowany – bilety będzie można nabywać po mszach świętych w zakrystii naszego kościoła.

Oficjalna strona web: bognieumarl-film.pl

 

 

17 kwietnia 2016 o godzinie 19:00 „Bernadetta. Cud w Lourdes” (109 min, 2011r) reż. Jean Sagols (polska premiera odbyła się 29.01.2016).

bernadetta

To poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Od lutego do lipca 1858 roku Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, czternastolatce z prowincjonalnego Lourdes na południu Francji.

Do miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat. Bernadetta musi zmierzyć się z ciężarem misji powierzonej jej przez Maryję…

Katia Miran, która zagrała Bernardette otrzymała Nagrodę za Główną rolę Kobiecą na Festiwalu Filmów Katolickich w Rzymie.

Więcej informacji o filmie: bernadetta-film.pl

 

3 kwietnia o godz. 19:00 odbył się powtórny pokaz filmu „Czy naprawdę wierzysz?”.

13 marca 2016 w niedzielę, po mszy wieczornej, o godzinie 19:00 odbył się pokaz filmu twórców „Bóg nie umarł” pt.: „Czy naprawdę wierzysz?” ( USA, 2015r. reż. Jon Gunn, premiera polska odbyła się 15.09.2015).

To piękny film o potędze prawdziwej wiary i sile odważnego świadectwa.

 

16 Listopada kino Mundek odtworzyło widowisko telewizyjne dla młodzieży „Przygotuj się na miłość”.

Po odbyło się spotkanie z organizatorami tego przedsięwzięcia na poznańskiej Malcie – Maćkiem Syką i Grzegorzem Polakiem;

sykampolakg

Więcej można dowiedzieć na stronie Centrum Dzieł Społecznych www.edmundbojanowski.org.

Kuba Badach

Kuba Badach

Koncert

Koncert

 

 

11 Listopada 2015 o godz. 19:30 odbyła się projekcja filmu „Pilecki” (80min, 2015r) w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego (fabularyzowany dokument).

Syn Witolda Pileckiego opowiada o swoim ojcu – polskim bohaterze wojennym, który dobrowolnie trafił do obozu w Auschwitz.

 
 

Prawa do projekcji zakupiliśmy od polskiego dystrybutora konrad-media.

Film swoją premierę miał 24 września 2015r.

 

 

18 Października 2015 na film „Apostoł (L’Apôtre)” (117min, 2014r) w reżyserii Cheyenne Carron.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z gościem z międzynarodowej organizacji OpenDoors zajmującej się tematem prześladowań chrześcijan na świecie.

apostol

Akcja „Apostoła” dzieje się we współczesnej Francji, gdzie chrześcijaństwo i islam współistnieją ze sobą często wśród wielu napięć i niepokojów. Przedstawiona w filmie historia nie powinna budzić kontrowersji, a jednak budzi! W multikulturowej i wielowyznaniowej Francji projekcje tego
filmu zostały oficjalnie zakazane. Francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych uzasadniało swoją decyzję „zagrożeniem wywołania zamieszek ze strony islamskich radykałów”. Tymczasem sama reżyserka Cheyenne Carron podkreślą, że„Apostoł” jest o potrzebie tolerancji.

Sytuacja zaskakuje tym bardziej, że to właśnie we Francji odbywały się demonstracje w obronie wolności słowa i mocno kontrowersyjnego tygodnika Charlie Flebdo. Teraz zaś zostaje zakazany film, który z wielkim wyczuciem, wrażliwością i bez kontrowersji ukazuje, jak rodzi się i rozwija wiara w Jezusa – nawet tam, gdzie właściwie nie ma dla niej miejsca.

apostol_1

Nagrody i wyróżnienia:

Nagroda Specjalna Fundacji CAPAX DEI na Festiwalu MIRABILE DICTU, Watykan 2014
Nominacja na Festiwalu Filmów francusko-arabskich w Instytucie Francuskim, Jordania 2014
Nominacja na Festiwalu Filmów Międzynarodowych w Brunszwiku, Niemcy 2014
Nominacja na Festiwalu Sacre De La Beaute, Cannes 2014
Nominacja na Festiwalu Kina Niezależnego w Buenos Aires, Argentyna 2014
Nominacja na Festiwalu Spotkań z młodym francuskim kinem, Rosja 2014
Nagroda na Festiwalu MADRIMANA, Hiszpania 2015
Nominacja do Nagrody Publiczności na Festiwalu Transatlantyk, Polska 2015

 

Cheyenne Carron urodziła się w 1976 roku w miejscowości Valence, w departamencie Dróme we Francji. Jej korzenie sięgają jednak terenów Algierii i Tunezji, a w żyłach płynie krew kabylska. Opuszczona w wieku trzech miesięcy, trafiła do rodziny zastępczej. Cheyenne przyjęła Chrzest w Wielkanoc 2014 roku. Zasłynęła jako reżyserka, scenarzystka i producentka, między innymi takich filmów jak: Sans Limite (2005), Extase (2010), MI Ne nous soumets pas a la tentation (2011), czy La filie publique (2012). L’Apotre (2014) jest jej piątym pełnometrażowym filmem, na którego środki pozyskiwała pod przykrywką „lekkiej komedii romantycznej”. W ateistycznej świecie, Cheyenne Carron swoją twórczością zachęca nas do kontemplacji i głębszych przemyśleń. Jej głównym celem jest poczucie i pokazywanie piękna chrześcijaństwa. Twierdzi, że „zawsze jest dobry czas, aby mówić o miłości”.

Prawa do projekcji zakupiliśmy od polskiego wydawcy Studio katolik.tv.

Zwiastun filmu: Apostoł (L’Apôtre). Polska wersja miała premierę 20 Maja 2015.

Recenzja filmu:

https://frdominik.wordpress.com/2014/10/25/apostol/.

Po projekcji będzie zbiórka funduszy na kino parafialne.

 

 

12 Marca 2015 projekcja filmu „Metr od świętości” (2014r) w reżyserii Przemysława Häusera.

To obraz wyjątkowy, złożony z wielu krótkich odcinków (30 po ok. 5 min); W roli narratora Papieża JP II wspomina jego fotograf Arturo Mari. Wspólne pielgrzymki, także do Ojczyzny, przejmujące spotkania, apele do rodaków (jakże aktualne) – poruszają sumienia. Zapraszam w imieniu Rycerzy Kolumba – organizatorów pokazu.

Teaser:

https://youtu.be/2mW2aDeaPgE

metr_od_swietosci_2
metr_od_swietosci_2

 

 

22 Lutego 2015 projekcja filmu „Matteo” (2014r) w reżyserii Michała Kondrata z muzyką Michała Lorenca.

A po nim na spotkanie z reżyserem Michałem Konratem.

Matteo da Agnone – zakonnik i wielki egzorcysta. Zabójca, który ma zostać świętym. Człowiek o niezwyklej sile i pokorze, dzięki którym wypędzał demony. Za jego życia odnotowano kilkaset takich przypadków. Zmarł 31.10.1616 r. lecz wciąż egzorcyzmuje, a przy jego grobie nawet teraz – 400 lat później – dochodzi do cudownych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych. Niektóre z nich zostały pokazane w naszym filmie.

matteo_www

Kiedy o. Cipriano de Meo – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów przywołuje wstawiennictwa o. Matteo, demon wielokrotnie wścieka się i wykrzykuje: „Nie! Nie! Tylko nie on! Teraz on jest jeszcze groźniejszy, niż był za życia”.

Premiera w Polsce i we Włoszech nieprzypadkowo odbywa się w rocznicę śmierci Matteo i stanowić może alternatywę dla świętowania Halloween.

Więcej na: Film „Matteo”

 

26.01.2015r o godz.19:00 pokaz filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”(100 minut);

Po filmie spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim, które poprowadził Jacek Chromy.

 

niedzielę – 7 grudnia 2014 roku o 19.00  w kinie parafialnym przy Parafii bł. Edmunda Bojanowskiego, ul. Kokosowa 12  Warszawa odbył sie pokaz filmu: „GOING MY WAY” – ( pol. Idąc moją drogą), czas trwania: 130 minut , rok produkcji: 1944.

Historia  prawdziwej przyjazni pomiędzy Księdzem a artystką estradową.

Jak mówią współcześni krytycy: „Dzisiaj takich filmów już nikt nie robi”.

Główną rolę księdza zagrał Bing Crosbi, a produkcja ta otrzymała aż 7 Oskarów!  http://www.filmweb.pl/film/Idąc+moją+drogą-1944-31096

going_my_way

8 i 11 Października 2014r o godzinie 19.00 odbył się pokaz filmu „Mary’s Land – Ziemia Maryi”. Ziemia Maryi

 

 

W niedzielę 5 Października o godzinie 15.00 odbył się pokaz filmu dla dzieci: „Największy z cudów”.

3767

28 Września 2014 o godzinie 19.00 odbył się inauguracyjny pokaz w naszym kinie parafialnym. Wyświetlany był film „Gdy budzą się demony”. Cieszy nas fakt licznej widowni.

gdy_budza_demony

 

Kino Mundek

 

 

 

Zapraszamy na kolejne pokazy.