Ogłoszenia

4 grudnia 2022
2 niedziela Adwentu

Módlmy się razem za Ukrainę. Modlitwy nie może zabraknąć, nie stańmy się leniwi: weźmy do ręki różaniec lub pomódlmy się własnymi słowami. Pomóżcie nam w modlitwie i, jeśli możecie, kupując generator dla naszych ludzi lub może przyjmując kilka rodzin z Ukrainy. Będziemy pamiętać o dobru, które otrzymaliśmy (bp Jazłowiecki z Kijowa)

 1. Dziś: 2 niedziela Adwentu; 7:30 Godzinki ku czci NMP; rozpoczynamy rekolekcje parafialne (4-7.12), przeprowadzi je misjonarz ks.Tadeusz Niedziela; nauki podczas każdej Mszy św. w niedzielę; w poniedziałek i wtorek o 9:00 i 18:00; taca w poniedziałek i wtorek przeznaczona jest dla rekolekcjonisty; 17:30 nabożeństwo adwentowe; w zakrystii ministranckiej – kiermasz zorganizowany przez Przedszkole Aniołów Stróżów – polecamy rodzinnie zwłaszcza wieńce adwentowe!!!; dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę.
 2. W dni powszednie (g. 6:15) zapraszamy na roraty – Mszę św. ku czci Matki Bożej – dzieci jak zawsze są bardzo oczekiwane.
 3. Tydzień: PONIEDZIAŁEK: rekolekcje – Msze św. 6:15 (roraty); 9:00 i 18:00; po wieczornej Mszy św. nabożeństwo o Miłosierdzie dla nas i świata całego.
 4. WTOREK: rekolekcje – Msze św. 6:15 (roraty); 9:00 i 18:00; wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa; po Liturgii – z bł.Edmundem modlimy się za nasze dzieci i młodzież.
 5. ŚRODA: wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła; 8:00 Msza św. (roraty) dla Szkoły Podstawowej Daniela; po wieczornej Mszy różaniec za Ukrainę.
 6. CZWARTEK: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; Msze św.
  • 6:15
  • 10:30 (dla Przedszkola Ziarenko)
  • 11:30
  • 12:00 nabożeństwo – Godzina Święta
  • 18:00
  • adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do 20:30.
 7. SOBOTA: 9:00 Warsztaty Pisania Ikon; 17:00 spotkanie Pierwszej Equipe Notre Dame.
 8. NIEDZIELA (11.12): 16:00 Msza św. dla rodzin dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
 9. Prosimy o pomoc w dostarczanie poświęconych opłatków do rodzin w parafii; trzeba wziąć je z zakrystii (z wkładką z życzeniami) i dostarczyć do sąsiadów na ulicy, w osiedlu, bloku, klatce schodowej… Najlepiej osobiście, lub w skrzynkach pocztowych.
 10. W NIEDZIELE – dziś i 11.12 – przedszkole Aniołów Stróżów przeprowadzi Kiermasz Bożonarodzeniowy!
 11. WTOREK (13.12): Kino Mundek i Rycerze Kolumba zapraszają do Multikina na film o kardynale Wyszyńskim pt.”Prorok„.
 12. Pasterka – jak zawsze w naszym kościele o 22:00 (dla dzieci) i o północy.
 13. KOLĘDA – tegoroczną wizytę duszpasterską rozpoczniemy 27.12 (wtorek), odwiedzimy wiernych z Wolicy (ul.Kokosowa, Nowoursynowska – domki, Orszady, Imbirowa, Kakaowa, Pistacjowa, Arachidowa).
 14. Mimo inflacji, kredytu, długów, kłopotów finansowych i choroby proboszcza – kontynuujemy budowę! Dziękujemy za wsparcie! Do końca roku powinniśmy spłacić dług za ławki (jeszcze 85 000zł). Na ten cel przeznaczamy m. in. datki z kolędy.
 15. Proszę o zgłaszanie adresów chorych, pragniemy odwiedzić ich przed świętami, by prosić ich o modlitwę.
 16. Na stolikach przy wyjściu: prasa – Idziemy i Gość Niedzielny; Columbia; edmundowy kalendarz; świece Caritas; opłatki.
 17. Tegoroczna pomoc dla UKRAINY (m.in.):
  • różaniec w każdą środę po wieczornej Mszy św.;
  • cztery grupy kursu języka polskiego;
  • akademik dla chorej mamy i jej córki;
  • wolontariat;
  • dzieci ukraińskie w przedszkolach (są dla nich jeszcze miejsca);
  • zbiórki: żywność w sklepie Warus, ciepła odzież;
  • zakup i wysyłka leków;
  • koncert charytatywny.
 18. Jeszcze raz prosimy o pomoc w dostarczeniu poświęconych opłatków do wszystkich mieszkańców parafii: Niechże opłatek będzie dla każdego znakiem tego, co – mimo wszystko – łączy Polaków. Niech wieczór wigilijny będzie taką nietykalną, nienaruszalną przestrzenią azylu, oazą, schronieniem… Niechże takim znakiem będzie ten opłatek. Opłatki odbierajmy w zakrystii!!!