Ogłoszenia

23 niedziela zwykła „A”
10 września 2017

Gdzie dwaj lub trzej zebrani są w imię Moje,
tam jestem pośród nich (Mt18,20)

 

 

 

 

 1. Dziś: * 7:45 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP; * po Mszy o 10:00 Koronka; * 16:00 Msza dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii św.; * 17:30 Różaniec; * taca na Seminarium Duchowne * promocja książki o ks. Mariuszu Graszku Anioł Challapata – można otrzymać autografy; * 19:00 spotkanie z jej autorami oraz spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania; * przez cały dzień – kiermasz książek Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin – dochód przeznaczony jest na fundusz ministrantów.
 2. Wraz ze Szkoła Podstawowa nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty: podejmujemy zbiórkę darów – przyborów szkolnych, żywności z dłuższym terminem ważności i artykułów chemicznych przeznaczonych na pomoc dla Zespołu Szkół w miejscowości Rytel, który ucierpiał na skutek nawałnicy (do 17.09).
 3. Tydzień: PONIEDZIAŁEK: * 17:30 czcimy Boże Miłosierdzie; * 16 rocznica zamachu na WTC; * na wieczornym nabożeństwie i Mszy modlimy się za ofiary terroryzmu i o miłosierdzie dla nas i świata całego; * w uroczystości wezmą udział strażacy i Rycerze Kolumba; * po wieczornej Mszy św. ceremoniał wprowadzenie Rycerzy Kolumba na funkcje (zapraszamy z rodzinami); * w Bibliotece – spotkanie czcicieli Bożego Miłosierdzia.
 4. WTOREK: * 18:30 modlimy się do bł. Edmunda za dzieci i młodzież. * 19:00 spotkanie pierwszej Ekipy Notre Dame – Orszady 10.
 5. ŚRODA: Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła.
 6. CZWARTEK: * Święto Podwyższenia Krzyża Św.; * adoracja i spowiedź do 20:30. PIĄTEK: * wspomnienie NMP Bolesnej.
 7. SOBOTA: * wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa; * 9:00 – Orszady: Warsztaty Pisania Ikon – zapraszamy nowych uczestników; * 10:00 zbiórka ministrantów i kandydatów.
 8. S. Celestyna (s.celestyna2[at] gmail.com) zaprasza Dziewczęcą Służbę Maryjną: Bielanki (kl. 4-7): dziś, a Dzieci Maryi (kl. 0-3): 17.09, g. 10:00 na spotkania w Przedszkolu Aniołów Stróżów (ul. Nowoursynowska 143 G).
 9. NIEDZIELA (17.09): na Mszy o 11:15 służą drużyny zuchowe Stowarzyszenia Harcerzy Katolickich „Orzeł”.
 10. SOBOTA (23.09): 15:30 – Msza św. dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi, a po niej wykład prof. Agnieszki Żyty z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego (pt. Siostra lub brat z niepełnosprawnością intelektualna – pytania i dylematy) oraz spotkanie. Prosimy młodzież – wolontariuszy o pomoc w opiece nad dziećmi podczas spotkania.
 11. NIEDZIELA (24.09): * W związku z pożarem katedry w Gorzowie Wielkopolskim (07.2017) zbiórka do puszek z przeznaczeniem na jej remont; * przyjmujemy wpłaty na akcję Rodzina Rodzinie (pomoc dla Aleppo); * 18:00 – O. Szymon Hiżycki, Opat tyniecki udzieli Bierzmowania naszej młodzieży.
 12. PIĄTEK (29.09): 99 Ursynowskie Spotkanie Benedyktyńskie n/t Czy stałość jest tylko dla mnichów? poprowadzi o. Wojciech Wójtowicz, Benedyktyn z Tyńca.
 13. Wkrótce rozpoczną się prace budowlane: * zaszklenie kościoła górnego; * kamieniarka ścian frontowych; instalacja przyłącza gazowego; * wymiana kotłowni na gazową; * dziękujemy za modlitwę i ofiarność.
 14. Prace z konkursu z cyklu Człowiek i sacrum proszę składać u katechetów lub w zakrystii do końca września.
 15. Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7.10), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla Ojczyzny i świata. Szukamy chętnych do organizacji takiego wyjazdu – w tym dniu też zgromadzimy się w tej intencji w naszym kościele.
  Polecamy prasę katolicką, książkę o ks. Graszku i książki wydawnictwa Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin.
  Młodzież klas III gimnazjum i straszą zapisujemy na przygotowanie do sakramentu Bierzmowania.

 

ks. Piotr Gajda PAMIĘTAJ, ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ – Jan Paweł II i Benedykt XVI o świętowaniu niedzieli (12)

Obowiązek jej świętowania niedzieli powinien być dla nas radosnym obowiązkiem, dającym poczucie szczególnej bliskości z Bogiem i z bliźnimi. Benedykt XVI napisał: „Ojcowie synodalni, świadomi nowej zasady życiowej, jaką Eucharystia udziela chrześcijaninowi, potwierdzili znaczenie przykazania niedzielnego świętowania dla wszystkich wiernych, jako źródła autentycznej wolności, umożliwiającej przeżywanie każdego z pozostałych dni tygodnia według tego, co się celebrowało w «dzień Pański». Życie wiarą jest bowiem zagrożone, jeśli się już nie odczuwa pragnienia uczestniczenia w celebracji eucharystycznej, w której sprawuje się pamiątkę paschalnego zwycięstwa. Uczestniczenie w niedzielnym zgromadzeniu liturgicznym wraz ze wszystkimi braćmi i siostrami, z którymi tworzy się jedno ciało w Chrystusie Jezusie, jest nakazem chrześcijańskiego sumienia i równocześnie ono to chrześcijańskie sumienie formuje. Zagubienie sensu niedzieli jako dnia Pańskiego, który ma być uświęcony, jest symptomem zagubienia autentycznego sensu chrześcijańskiej wolności, wolności dzieci Bożych”.