Ogłoszenia

5 września 2021
23 niedziela zwykła „B”

Nie tylko przyszłość wieczna jest, nie tylko,
Przeszłość ma wieczność w wieczystej połowie:

I przeszłość, owszem, wieczności jest dobą;
Zamknąć, odemknąć zarówno się uczem!

Co stało się już, nie odstanie chwilką,
Tylko wy dzisiaj, klasyczni mistrzowie,

Wróci ideą, nie powróci sobą.
Wiecie też, którym, gdzie poczynać kluczem.
(Cyprian Kamil Norwid Post scriptum)

 

 1. Ksiądz Błażej zachęca do lektury komentarzy do czytań liturgicznych na bieżący tydzień; dostępne na stronie bractwoslowa.pl/komentarze-do-czytan
 2. Dziękujemy dyrekcjom szkół podstawowych naszej parafii – Daniela i STO im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego za inicjatywę rozpoczęcia roku szkolnego od Mszy św. w parafii.
 3. Dziś: niedzielne Msze św.: 8:00; 10:00; 11:15 (dla dzieci); 12:30 (suma) i 18:00 (dla młodzieży);
  wspomnienie Matki Teresy z Kalkuty – Patronki Szkoły Podstawowej nr 343; 7:30 nabożeństwo wypominkowe; na 11:15 szczególnie zapraszamy dzieci z kl. I – IV; poświęcimy tornistrów dla maluchów; 17:30 nabożeństwo adoracyjne; taca na budowę.
 4. W tygodniu:
  • PONIEDZIAŁEK: 17:30 czcimy Miłosierdzie Boże.
  • WTOREK: po Mszy św. wieczornej nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Edmunda podczas którego prosimy za nasze dzieci, młodzież, wnuki, rozpoczynających nowy rok szkolny.
  • ŚRODA: święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej); 18:00 Msza dla klas V i VI na początku roku szkolnego.
  • CZWARTEK: 18:00 Msza św. dla kl. VII i VIII; po wieczornej liturgii – adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do 20:30.
  • SOBOTA: 10:00 zbiórka ministrantów i kandydatów – obecność obowiązkowa; podczas Mszy św. o 18:00, w XX rocznicę zamachu na WTC, wraz ze strażakami i Rycerzami Kolumba oddamy hołd jego ofiarom i modlić się będziemy o uchronienie świata od ognia i wojny.
 5.  Za tydzień (12.09):
  • w Świątyni Opatrzności Bożej – beatyfikacja Matki Róży Czackiej i kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski; z tej racji w parafii nie będzie Mszy o 12:30;
  • początek XI Tygodnia Wychowania – W blasku ojcostwa;
  • 19:00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania (stara grupa);
  • w zakrystii zapisujemy chętnych na nowy kurs przez Bierzmowanie (klasy I liceum i starsi).
 6. Czas po pandemii wymaga nowej refleksji – po 12.09. księża i siostry pragną spotkać się z grupami parafialnymi – ich animatorów ks. proboszcz prosi o kontakt i ustalenie terminu.
 7. SOBOTA (18.09), w święto św. Stanisława Kostki, Patrona polskiej młodzieży, wikariusze (Tomasz i Konrad) oraz Rycerze Kolumba organizują męską pielgrzymkę ojców z synami (ministrantami) na Jasną Górę w ramach wydarzenia zwanego: modlitewne Oblężenie Jasnej Góry. Zgłoszenia w zakrystii.
 8. SOBOTA i NIEDZIELA (18 i 19.09) w naszej parafii: Ks. Błażej oraz Małgorzata i Krzysztof Nyczowie zapraszają na drugą turę warsztatów relacyjno-duchowych dla małżeństw, które chcą budować bliskość mimo rozbieżności. Szczegóły i zapisy: razemnazawsze.pl/warsztaty.
 9. NIEDZIELA (19.09): w homilii ks. proboszcz udzieli informacji o stanie parafii.
 10. REKOLEKCJE. W oparcie o nauczanie błogosławionych Matki Róży Czackiej i Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w dniach 15.10 – 16.11 zostaną przeprowadzone rekolekcje opracowane przez Fundację Tota Tua – zakończone (14 – 16.11) Dniami Edmundowymi i 40-godzinnym nabożeństwem.
 11. Przy wyjściu: prasa katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny, Miłujmy się; Mały Gość Niedzielny; II tom Historii Kościoła profesora Wojciecha Roszkowskiego.
 12. Przed Kościołem zbiórka do puszek na rzecz mieszkańców Afganistanu.