Ogłoszenia

19 listopada 2023
33 niedziela zwykła „A”

Niewiastę dzielną kto znajdzie? (Prz 31,10-31).
Nie jesteście w ciemnościach… (1Tes 5,1-6).
Dobrze, sługo dobry i wierny… (Mt 25,14-30).

 

 1. Zakończyła się wizytacja kanoniczna parafii, którą przeprowadził ks. bp Rafał Markowski.
 2. Wciąż urządzamy Czytelnię pod Skarpą im. Tomka Wilmowskiego! Wkrótce otwarcie!!!
 3. W kolejne niedziele, przed Mszą św. poranną, będziemy modlić się: I. Koronka ku czci Miłosierdzia Bożego; II. Godzinki o Niepokalanym Sercu NMP; III. Za wstawiennictwem św.Józefa; IV. Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła.
 4. Dziś: 33 niedziela zwykła; 7:30 nabożeństwo ku czci św. Józefa; 16:00 Msza św. dla rodzin dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św. (rozdanie książeczek do nabożeństwa); 17:30 nabożeństwo różańcowe.
 5. PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana (powstańca styczniowego).
 6. WTOREK: wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; 18:00 Msza św. w pierwszą rocznicę śmierci Stasia Bolewskiego – pierwszego ministranta naszej parafii – zapraszamy zwłaszcza Liturgiczna Służbę Ołtarza, także byłych ministrantów.
 7. Także we WTOREK: rozpocznie się nawiedzenie św.Józefa w jego Ikonie:
  • 22:00 przyjazd, instalacja, Msza św. z konferencją, adoracja w ciszy;
  • ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK: 18:00 Msza o św. Józefie z konferencją, po niej nabożeństwo z adoracją;
  • apelujemy o udział przede wszystkim do mężczyzna z naszej parafii, m.in. Rycerzy Kolumba i Szafarzy Nadzwyczajnych.
 8. SOBOTA: wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Dziewicy i Męczennicy.
 9. ŚRODA (29.11): g.18:00 – na forum SP M. Teresy z Kalkuty Listopadowa zadumawieczór poezji „Z dzieciństwa”.
 10. GRUDZIEŃ (12-13) – 19:00: Teatr Klasyki Polskiej przedstawi w Sali pod Skarpą pamiętniki Aleksandra Fredry pt. „Trzy po trzy”.
 11. Parafia i Biuro Turystyczne Rest-Tour – organizują pielgrzymkę: Fatima – Santiago de Compostella (2024.04.28-05.06): koszt 4700 zł i 150 E. Zapisy do 2024.01:15 (wpłata 2350) – w zakrystii. Nie przegap wyjątkowej szansy na przeżycie duchowe i estetyczne!
 12. W kaplicy zbiórki (do kartonów): lekarstwa dla szpitala wojskowego na Ukrainie.
 13. FINANSE: dziękuję za stałe zlecenia wpłat na konto; fundujmy oświetleniowe narzędzie prezbiterium i Drogi Krzyżowej (z 42 już 15); włączyliśmy podłogowe ogrzewanie; istnieje także konieczność nadmuchu w dolnym kościele; Rycerze Kolumba organizują paczki ubogich dzieci w Polsce i na Litwie na św. Mikołaja – adresy w zakrystii; …
 14. Polecamy: prasę katolicką (m.in. Małego Gościa Niedzielnego); książkę Od Eucharystii do pracy (z sympozjum 2014); Pierwszy tom Odpowiedzi na trudne pytania współczesnego człowieka; biogram patrona; płyta Przygotuj się na miłość – zapis widowiska dla młodzieży na poznańskiej Malcie; świece Caritas na Boże Narodzenie.
 15. Tym razem już dziś rozprowadzamy opłatki do wszystkich parafian; wraz z życzeniami można je odbierać w zakrystii ministranckiej; prosimy o dostarczenie na nasze Osiedla, do bloków, klatek chodowych i mieszkań. Najlepiej zrobić to osobiście.

TALENT w starożytności był największą jednostką monetarną, wynosił 24-40 kilogramy złota lub srebra. Przypowieść tak głęboko weszła w kulturę, że talent to ludzkie uzdolnienia. Wszystko jest darem Boga. Niewidzialność Boga symbolizuje wyjazd gospodarza. Niemniej z każdego daru – będziemy rozliczeni. Ludzkość najbardziej rozwinęła swe talenty w dziedzinie techniki… Ale najmniejsze są osiągnięcia w dziedzinie moralności (sposobu postępowania). Tomasz a Kempis w Naśladowaniu Chrystusa pisze: Na dwóch skrzydłach wznosi się człowiek do Boga: modlitwy i pracy. (w: Klimaszewski Stanisław, Ewangelia na co dzień, t. II).

Byłeś wierny – wejdź do radości swego Pana!