Ogłoszenia

34 niedziela zwykła
1 grudnia 2019
Pierwsza Niedziela Adwentu „A”

Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna… (Hbr 1,1-2).

 1. RORATY: ku czci Matki Bożej (6:15) – dni powszednie; przeżyjmy je z Prymasem Tysiąclecia, Stefanem kard. Wyszyńskim; zapraszamy dzieci – po Mszy św. grupy parafialne przygotowują śniadanie.
 2. Dziś: rozpoczynamy Adwent i… rekolekcje, które poprowadzi ks.Piotr Bartkowiak z Wolsztyna; nauki na każdej Mszy św. (11:15 dzieci; 18:00 młodzież); 7:30 nabożeństwo wypominkowe z nauką; 10:45 Koronka do Miłosierdzia Bożego – prywatnie; 17:30 nabożeństwo adoracyjne z nauką; taca na potrzeby budowlane.
 3. PONIEDZIAŁEK: 9:00 i 18:00 Msze św. z nauką; 17:30 czcimy Boże Miłosierdzie; 19:00 Msza św. z nauką dla młodzieży; spowiedź 8:30 – 10:00 i 17:30 – 20:00 – tak warto wejść w adwentowe postanowienia.
 4. WTOREK: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana; 9:00 i 18:00 Msze z naukami; 19:00 modlitwa do bł. Edmunda, Msza z konferencją dla dzieci; spowiedź 8:30 – 10:00; 18:00 – 20:00.
  Rekolekcyjnemu skupieniu towarzyszyć będzie Ikona Św.Rodziny (ruchu Equipes Notre Dame), która wyraża również jedność i miłość małżeństwa i rodziny chrześcijańskiej, dążących do świętości.
 5. CZWARTEK: pierwszy w miesiącu; całonocna adoracja; spowiedź do 23:00.
 6. PIĄTEK: pierwszy w miesiącu; wspomnienie św. Mikołaja, Bpa; odwiedzamy chorych; spowiedź od 17:30.
 7. SOBOTA: wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła; pierwsza w miesiącu; rano Msza św. ku czci NMP i nabożeństwo wynagradzające prowadzone przez Ruch Rodzin Nazaretańskich; 9:00 Warsztaty Pisania Ikon (Orszady 10); w sklepie „Warus” Rycerze Kolumba przeprowadzą zbiórkę spożywczych i chemicznych artykułów dla Polaków z Białorusi (9:00-19:00) – potrzebna pomoc – dwie osoby na godzinę – zapisy w zakrystii;
 8. Luboń k/ Poznania – Forum Edmundowe, które prowadzi nasze Centrum Dzieł Społecznych;
 9. NIEDZIELA (8.12): Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; dzień Patronalny Sióstr Służebniczek; na Mszy o 12:30 dzieci z kl. III otrzymają medaliki; nabożeństwo Godziny Łaski (materiały przy wyjściu z kościoła);
 10. XIX dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie; przeprowadzimy Adopcję Duchową Dziecka Poczętego.
 11. Z uwagi na duże zainteresowanie Rycerze Kolumba i Kino Mundek zapraszają do Multikina na powtórkowe seanse (godz.19:30):
  • WTOREK (10.12) – „Tajemnica ojca Pio”;
  • WTOREK (17.12) – „Nieplanowane”.
  • Bilety w zakrystii.
 12. SOBOTA (14.12): pielgrzymka młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania na Jasną Górę.
 13. NIEDZIELA (15.12): kazania głosi ks. Dariusz Białek, misjonarz z Krasnojarska na Syberii; podczas Mszy św. świadectwo i prezentacja gier ewangelizacyjnych; duża Hala SGGW – turniej piłki nożnej Gramy dla Papieża, który organizuje PAKS Ostaniec; 15:30 Spichlerz SGGW – Msza św. dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi, a po niej spotkanie z dr Marią Jędral n/t budowaniu relacji z dzieckiem z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną.
 14. Wizyta duszpasterska:
  • PONIEDZIAŁEK – Nugat 3 (od 19:00).
  • WTOREK – Kopcińskiego 4 i 6 (od 20:00).
  • ŚRODA: Przybylskiego 2,5 (od 17:00); 4,7,8 (od 19:00).
  • CZWARTEK – Nowoursynowska 162 i 162 b-j (od 18:00).
  • PIĄTEK: Pachnąca 81 (od 17:00)
  • SOBOTA: Nugat 9 (od 12:00)
  • Proszę o dostarczenie zawiadomień.
 15. Z serca dziękuję za listopadowa tacę, która była 100% wyższa.
 16. Trwa zbiórka na posadzkę górnego kościoła (można ją rozłożyć na raty) – ofiarodawcy „zamówili” ponad 150 płyt. Każdy otrzyma pamiątkowy certyfikat: Na wieczną rzeczy pamiątkę. Prosimy o ten dar.

 

Ikona Św. Rodziny s.Marii-Pauli z klasztoru benedyktynek na Górze Oliwnej dla Ruchu Equipes Notre-Dame.

 

Obraz zjednoczenia (komunii) Osób. Wyraża jedność, miłość, życie małżeństwa i rodziny chrześcijańskiej, dążącej do świętości. Józef przygarnia Maryję. Dłońmi obejmują Syna, który rękę łączy z Ich rękoma, a drugą, wskazując na Maryję, podnosi do błogosławieństwa. Trzy złączone dłonie wyrażają jedność Chrystusa z parą małżeńską złączoną przysięgą. Wskazują drogę i zadania małżonków: osobno i razem winni trzymać się Chrystusa. On jest między nimi. Uwagę zwraca serdeczność i troskliwość, z jaką Józef obejmuje małżonkę.
Ikona jest też obrazem miłości Chrystusa do Kościoła, której uosobieniem ma być małżeństwo. W ikonografii łuk często oznacza obecność Bożą – tu: łączy i jednoczy Rodzinę, mówi o przymierzu Boga z nią. Żółty i złoty kolor oznaczają światło. Złocisty – Boże. Żółty – znak światła, którym mają być uczniowie Chrystusa.
Wyciągnięcie rąk ku Chrystusowi, złączenie z Nim, błogosławieństwo i oparcie Jego ręki na ich dłoniach przypomina o modlitwie i dialogu małżeńskim. Dialog ten to miejsce, gdzie z miłością obejmujemy sprawy drugiego, szczególnie najbliższego – myśląc, jak zjednoczyć się bardziej, być bliżej Boga i siebie, móc Go razem nieść innym. Serdeczne objęcie i łączące się dłonie przypominają o regule życia, gdy swymi czynami obejmujemy drugiego i jednoczymy się z nim. Rodzina w łuku Miłości Bożej, w przymierzu z Nim przypomina o szczególnym czasie uaktualnienia przymierza Boga z rodzina, jakim jest czas modlitwy rodzinnej.
Na rękach Maryi i Józefa jest Chrystus. W naszych – Słowo Boże, gdy rozważamy je i wprowadzamy w życie. Oczy Maryi – skierowane do błogosławiącego Jezusa przypominają o modlitwie osobistej.

Ikona ta zawiera wiele symboli i znaczeń. Przez to bogactwo, może więc w różny sposób do nas przemawiać. Na pewno wzywa: Chciejmy usłyszeć te wezwania i realizować je z Bożą pomocą w trudach i radościach codziennego, rodzinnego życia.