Ogłoszenia

19 marca 2023
Czwarta niedziela Wielkiego Postu – „A” – Laetare

Ukraina 2023. Golgota
Nigdy Golgoty świata nie nastąpi koniec,
ktoś na jej szczyt krzyż nieustannie dźwigać musi.
Taką pieczęcią znaczy nas historii goniec,
choć ucieczką „donikąd” bez przerwy też kusi.

 1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć Jan Wacław Gumiński – kawaler i Justyna Nina Chałupka – panna, oboje z parafii tutejszej. Kto znałby zachodzące między nimi przeszkody kanoniczne, proszony jest o ich zgłoszenie (zapowiedź druga).
 2. Dziś: IV niedziela Wielkiego Postu zwana Laetare, czyli radosna; rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – pierwszego w okupowanej przez Niemców Europie; 7:30 śpiewajmy wielkopostne pieśni pasyjne; 11:15 promocja nowych ministrantów; 17:30 nabożeństwo Gorzkich Żali; zbiórka do puszek na stypendia dla dzieci ze szkoły specjalnej.
 3. Nabożeństwa po wieczornej Mszy św.:
  • PONIEDZIAŁEK: nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  • WTOREK: z bł. Edmundem Bojanowskim modlimy się za dzieci i młodzież.
  • ŚRODA: Gorzkie Żale o męstwo i pokój na Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.
  • CZWARTEK: adoracja i możliwość spowiedzi do 20:30.
  • PIĄTEK: 18:30 Droga Krzyżowa (dla dzieci i 17:15).
 4. W tygodniu: PONIEDZIAŁEK: Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; Mszę o 18:00 rozpoczniemy śpiewem Litanii do św. Józefa.
 5. SOBOTA:
  • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; Msze św. 6:45; 9:00 i 18:00;
  • Dzień Świętości Życia; na Mszy o 18:00 Rycerze Kolumba przeprowadzą ceremonię Duchowej Adopcję Dziecka Poczętego (9-miesięczna, codzienna modlitwa w intencji zagrożonego życia);
  • 9:00 Warsztaty Pisania Ikon;
  • dzień skupienia rodzin dzieci pierwszokomunijnych w ośrodku Emaus w Białobrzegach.
 6. NIEDZIELA (26.03): początek parafialnych rekolekcji wielkopostnych o wierze, nadziei i miłości, które poprowadzi ks. Jarosław Kopeć (do środy – 29.03); będą dostępne palmy wielkanocne – prosimy je nabywać przy kościele lub w sklepie u Zbyszka.
 7. WTOREK (28.03): Rycerze Kolumba i Kino Mundek zaprasza o g.19:30 do Multikina – na polski film o św. Józefie pt. „Opiekun” – oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej.
 8. NIEDZIELE (26.03 i 2.04) – Przedszkole Aniołów Stróżów zaprasza na wielkanocny kiermasz – na dofinansowanie wyjazdu najstarszej grupy przedszkolaków pielgrzymką Szlakiem bł. Edmunda Bojanowskiego.
 9. Ostatni wielkopostne koncert: 2.04 (Niedziela Palmowa): ku czci św. Jana Pawła II w 18 rocznicę Jego śmierci. Wystąpią Andrzej Chorosiński – organy, Michał Chorosiński – czyta wiersze Karola Wojtyły i o Janie Pawle II).
 10. Także NIEDZIELA (2.04) – 11:30 spod Krzyża Papieskiego na Placu Piłsudskiego wyruszy Pierwszy Warszawski Marsz Papieski w 18 rocznicę śmierci Jana Pawła II. Zakończenie – 12:30 Msza św. w Katedrze Warszawskiej. Powinniśmy!
 11. Liceum Ogólnokształcące Przymierza Rodzin im. św. Jana Pawła II zaprasza kandydatów – będą dwie 20-osobowe kl. pierwsze z możliwością rozszerzania na przedmioty wybrane przez ucznia. Egzamin wstępny (matematyka, język polski i angielski) – 1.04. (sobota), g.9:00. Szczegóły – strona internetowa – www.loprzymierze.edu.pl.
 12. PIELGRZYMKA – 2023.09.28 – 10.01: organizujemy pielgrzymkę na Litwę (Kowno, Kiejdany, Wilno, Druskienniki). Koszt: 500zł i 170euro (szczegóły i kontakt w zakrystii) – zapisy (zaliczka 300 zł) do 1.04. Niechże będzie to pielgrzymka parafialna!
 13. Polecamy: prasę katolicką: Idziemy, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Wiara i życie (gratis); rozważania i eseje ks. Jarosława Piłata o Wielkim Poście; świece Caritasł; kartki z tekstami Mileny Kindziuk i ks. Roberta Skrzypczaka o reportażu TVN n/t Karola Wojtyły; ulotki z nr konta parafii (jałmużna wielkopostna); płyty Alicji Węgorzewskiej. z hymnem ku czci JPII.
 14. Dziękuję za: prezent z okazji moich urodzin, wielkopostną jałmużnę parafialną – wpłaty (osobiste, do skarbony, na konto) na zakup mebli liturgicznych: stolik na dary, siedziska, ławy ministranckie, klęczniki, konfesjonał i wyposażenie drugiej zakrystii, tzw. ministranckiej; odpis 1,5% na rzecz naszej szkoły specjalnej Krok po Kroku (ulotka na stoliku z prasą).
 15. We współpracy z Caritas diecezji Warszawsko – praskiej rozpoczynamy zbiórki: odzieży zimowej dla bezdomnych (trwa do Niedzieli Palmowej) oraz lekarstw (ciągła – specjalny karton), które poślemy na Ukrainę. DARY składamy w bocznej kaplicy.
 16. W marcu i kwietniu jest wiele wolnych, porannych intencji Mszy św.

 

Lætáre, Ierúsalem, et convéntum fácite omnes qui dilígitis eam:
gaudéte cum lætítia, qui in tristítia fuístis: ut exsultétis et satiémini ab ubéribus consolatiónis vestræ.
Raduj się, Jerozolimo, zbierzcie się wszyscy, którzy kochacie ją.
Cieszcie się i weselcie się, którzy smutni byliście, abyście nasycili się i zmądrzeli u źródła pociechy waszej. (Iz 66, 10-11)