Ogłoszenia

Uroczystość Zesłania Ducha Św.

20 maja 2018

Boże, Ty przez misterium dzisiejsze uświęcasz swój Kościół…,
ześlij dary Ducha św. na całą ziemię i dokonaj w sercach wiernych cudów,
które z działałeś w początkach głoszenia Ewangelii (Kolekta).

 1. Dziś: Uroczystość Zesłania Ducha Św.; 7:45 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP; 8:00 spotkanie drugiej Equipe Notre Dame; po Mszy św. o 10:00 koronka do Miłosierdzia Bożego; 15:00 spotkanie Wspólnoty Medytacji Ignacjańskiej z konferencją: Duch Święty w życiu chrześcijańskim; 17:00 nabożeństwo majowe.
 2. PONIEDZIAŁEK: Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła; 17:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. WTOREK: po wieczornej Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem bł. Edmunda; 20:00 konsultacje w/s Festiwalu Afrykańskiego (Orszady 10) – w pierwszym uczestniczyli członkowie Domowego Kościoła i Zespołów Muzycznych.
 4. CZWARTEK: Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; od 17:00 spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią św. i ich najbliższych; do 20:00 adoracja.
 5. PIĄTEK: 20:00 „Jak rozeznawać wg Jana Kasjana” – Ursynowskie Spotkanie Benedyktyńskie poprowadzi O. Szymon Hiżycki.
 6. SOBOTA: wspomnienie św. Filipa Nereusza, Kapłana;
 7. Dzień Matki; 10:00 diakon Marek Nowakowski przyjmie święcenia kapłańskie; 16:00 sprzątanie kościoła górnego przed Bożym Ciałem i festynem; 19:00 spowiedź dzieci przed rocznicą Pierwszej Komunii św.
 8. Pierwsza Komunia Św.: SOBOTA: 10:00 (3a,c); 12:00 (3d); 14:00 (3e); NIEDZIELA 14:00 (3b); 16:00 – rocznica.
 9. Nabożeństwa majowe: 17:00 niedziele i święta; 18:00 dni powszednie; 19:00 pod krzyżami: Pawlaczyka – poniedziałek (s. Gabriela), wtorek Kokosowa (ks. Tomasz), środa Nugat (s. Celestyna), Kapliczka Katyńska – piątek.
 10. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało: Msze o 8:00; 10:00 z procesją (po niej – grill i ognisko w ogródku ks. Tomka) i 18:00; zapraszamy dzieci, które przyjęły pierwszą Komunię św. i rocznicowe;o przygotowanie Ołtarzy prosimy: Pawlaczyka: Siostry, Koła Żywego Różańca, Apostolat Maryjny, mieszkańcy osiedli Plon, Sigma, Szafarze i Rycerze Kolumba; Nugat: Kościół Domowy, Ekipy Notre Dame; Ruch Rodzin Nazaretańskich; grupy rodzinne i okoliczne Osiedla; Kokosowa: mieszkańcy Wolicy; przy kościele: młodzież; proszę wywiesić flagi na balkonach i umieścić emblematów religijne w oknach; 17:00 nabożeństwo czerwcowe.
 11. SOBOTA (9.06) – pielgrzymką Szlakiem Patrona (od Poznania do Gostynia) rozpocznie się przygotowanie parafii na 20-lecie beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego. Koszt ok. 100 zł. Jest jeszcze 15 wolnych miejsc – z serca zapraszamy – zapisy i zadatek składajmy w zakrystii. Parafia może dofinansować wyjazd.
 12. W ciągu roku będziemy prezentować wydarzenia mające zbliżyć dzieło naszego Patrona w Polsce i świecie. W niedzielę (17.06) przeżywać będziemy Festiwal Afrykański dla uczczenia 90 lat posługi sióstr służebniczek w Zambii. Na każdej Mszy św. wystąpienie siostry misjonarki. Na Mszę św. o 12:00 prosimy rodziny, zwłaszcza dzieci o przyjście w elementach strojów z Afryki. Po Mszy, barwnym korowodem (dzieci, młodzież, dorośli), przejdziemy do kościoła górnego. wstępny program przedstawia się następująco: prezentacje, występy przygotowane przez dzieci pod opieką Sióstr; afrykańskie rytmy – występ zespołu muzycznego Riki i Towarzysze; wystawy: a/ fotograficzna o misjach Sióstr – Dzieła Edmundowe w Afryce (opowie o Maciej Syka), b/ prac plastycznych, przygotowanych przez rodziny parafialne (oprowadzą siostry), c/ eksponatów z Czarnego Lądu (zaprezentuje Tadeusz Syka); poczęstunek – specjały kuchni afrykańskiej – potrawy przyrządzone przez afrykańskich kucharzy oraz będą ciasta i inne smakołyki przygotowane przez parafian; animacje dla dzieci – robienie bransoletek, masek, malowanie chust (trzeba pomysłów materiałów); świadectwa świeckich wolontariuszy (m.in. budowanie biblioteki w Moshi – Anna Mitura). Po każdej Mszy św. tego dnia i podczas Festiwalu – zbiórka datków na Szpital w dżungli, o którym opowie Siostra Edyta.
 13. Okres wakacyjny (17.06-26.08) – Msze św. o 8:00; 10:00; 12:00 i 18:00.
 14. Przy wyjściu z Kościoła – prasa katolicka, m.in. Mały Gość Niedzielny dla starszych dzieci i młodzieży.

Siostry Służebniczki NMP w służbie Ewangelii w Afryce od 1928 r.
Bł. Edmund Bojanowski, uwrażliwiał siostry, by spieszyły z pomocą tam, gdzie jest potrzeba, gdzie ktoś czeka na ich posługę miłości. Zgromadzenie rozwijając się, zakładało nowe placówki i zaczęło stopniowo obejmować zasięgiem oddziaływania kolejne części podzielonych przez zaborców ziem Polski.
Wyjeżdżając w 1913 r. do Rodezji Północnej (późniejszej Zambii), o. Apoloniusz Kraupa SJ, z grobu rodzonej siostry, s. Karoliny – służebniczki zmarłej na gruźlicę w 18 roku życia, zaraz po złożeniu profesji zakonnej – zabrał grudkę ziemi, by rozrzucić ją na Czarnym Lądzie. Pragnął, by z tego zasiewu wzrosły tam służebniczki, misjonarki. To pragnienie spełniło się po jego śmierci, gdy polscy jezuici, pracujący na misjach zwrócili się do przełożonej generalnej z prośbą o przysłanie sióstr. Ochotniczek zgłosiło się wiele. W 1928 r. wyruszyły dwie grupy: cztery siostry 24.04. – s. Rufina Świrska, s. Romana Wilk, s. Frydolina Mącior i s. Urszula Wiktor oraz 5.12. – druga grupa w składzie: s. Melania Galus, s. Adalberta Rajchel, s. Chrystiana Gondek, s. Cypriana Małecka.