1.11

Uroczystość Wszystkich Świętych
1 listopada 2018

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty pozwalasz w jednej uroczystości czcić zasługi Wszystkich Św. ,prosimy, byś dzięki wstawiennictwu tak wielu orędowników, hojnie udzielił nam przebaczenia. (Kolekta)

 

 1. Od 1.11 do 8.11. można uzyskać codziennie odpust zupełny w intencji zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust to przywilej – można wyprosić darowanie kar czyśćcowych.
 2. Dziś: Uroczystość Wszystkich Św.; nie będzie całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu; 7:30 Jutrznia o Wszystkich Św.; Msze św. o 8:00; 10:00; 12:00 i 18:00; 17:00 Nieszpory z czytaniem wypominek; po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiew Litanii do Wszystkich Św.
 3. Dziś także: 72 rocznica święceń kapłańskich św. Jan Pawła II.
 4. Jutro – pierwszy PIĄTEK miesiącu; rano odwiedzamy chorych; spowiedź podczas Mszy św. i od 17:30.
 5. Także jutro: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny); 6:30 Jutrznia w intencji naszych bliskich zmarłych; Msze św. 6:45; 9:00; 18:00; 17:30 Nieszpory za zmarłych; po wieczornej Mszy św. procesja w intencji naszych zmarłych ulicami Wolicy (Kokosowa – Orszady) ze „stacjami” i czytaniem wypominek.
 6. Modlitwy za zmarłych w ciągu roku: nabożeństwo wypominkowe w pierwszą niedzielę miesiąca (7:30); Msza św. w intencji zmarłych wymienionych w wypominkach w pierwszą środa miesiąca (18:00).
 7. SOBOTA: pierwsza w miesiącu; rano – czcimy Matkę Bożą: Jutrznia, Msza św. koncelebrowana w intencji ofiarodawców oraz nabożeństwo wynagradzające; 9:00 Warsztaty Pisania Ikon; 10:00 zbiórka ministrantów.
 8. LISTOPAD: NIEDZIELA (4.11)-19:00 do wspólnego śpiewania dla Ojczyzny, w dniu imienin Karola Wojtyły zaprasza schola dziecięca, młodzieżowa, zespół GAR i państwo organiści.
 9. NIEDZIELA (11.11) – radość 100-lecia odzyskania Niepodległości; na Mszy św. o 11:15 dzieci Przedszkola Aniołów Stróżów przedstawią patriotyczny program artystyczny. 40-godzinne nabożeństwa (14-16.11) w rocznice urodzin i imieniny bł.Edmunda – prosimy grupy, wspólnoty, ruchy, rodziny i poszczególne osoby o zapisy na adorację;
 10. NIEDZIELA (18.11): kazania na temat budowy naszego Kościoła; 19:00 kino Mundek zaprasza na film o bł.Karolinie Kózkównej Karolina.
 11. REKOLEKCJE ADWENTOWE (2-4.12) poprowadzi o.Rajmund Krzysztof Guzik, cysters z Wąchocka.
 12. Propozycje:
  • Uniwersytet III wieku przyjmuje studentów (Grzegorzewska 10);
  • parafialne przedszkola – wolne miejsca (ul.Nowoursynowska 143g, ul.Orszady 10);
  • Katecheza Dobrego Pasterza czeka na uczniów (Orszady 10).
 13. Polecamy:
  • wolne terminy intencji w listopadzie;
  • terminal płatniczy – dostępny w zakrystii;
  • prasę katolicką;
 14. Kartki z wypominkami – po wypełnieniu należy składać w zakrystii.
 15. REKOLEKCJE w górach (2-9.02.2019) organizuje – Rodzinna Grupa Modlitewna.

 

Jan Paweł II – z homilii 2000.11.01

W postawie głębokiej czci dla Trójcy Przenajświętszej jednoczymy się ze świętymi, sprawującymi nieustanną liturgię w niebie, aby wraz z nimi dziękować Bogu za wielkie dzieła, jakich dokonał w dziejach zbawienia. (Bóg) wzbudził w Kościele ogromną rzeszę świętych, których nikt nie zdoła policzyć (Ap 7, 9). Ogromną rzeszę nie tylko świętych i błogosławionych, których wspominamy w ciągu roku liturgicznego, ale także świętych anonimowych, tylko Jemu znanych. Są wśród nich matki i ojcowie rodzin, którzy przez codzienną, ofiarną opiekę nad dziećmi przyczynili się do wzrostu Kościoła i budowy społeczeństwa: są kapłani, zakonnice i świeccy, którzy niczym świece płonące przed ołtarzem Pańskim spalili się w służbie bliźnim, potrzebującym pomocy materialnej i duchowej; są misjonarze i misjonarki, którzy porzucili wszystko, aby nieść ewangeliczne orędzie do wszystkich części świata. Tę listę można by kontynuować.

Dziś liturgia mówi o świętości. By się dowiedzieć, jaka droga do niej prowadzi, musimy wejść na Górę Błogosławieństw, zbliżyć do Jezusa i wsłuchać w słowa życia z Jego ust… Święci potraktowali (je) poważnie. Uwierzyli, że osiągną szczęście, jeżeli przełożą je na konkretny język swego życia. I przekonali się, że są one prawdziwe, dzięki codziennemu doświadczeniu: mimo bolesnych prób, mrocznych chwil i niepowodzeń zaznali już tu na ziemi głębokiej radości komunii z Chrystusem. W Nim odkryli obecny w dziejach zalążek przyszłej chwały Królestwa Bożego.