16.09

24 niedziela zwykła
16 września 2018

Boże, Stwórco i Rządco wszechświata… daj nam całym sercem służyć Tobie,
abyśmy mogli doznawać skutków Twojego miłosierdzia… (Kolekta)

 

 

 1. Dziś: 7:45 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; po Mszy o 10:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego; 15:00 spotkanie Wspólnoty Medytacji Ignacjańskiej (Orszady 10); 17:30 nabożeństwo różańcowe; 19:00 po Mszy św. wieczornej spotkanie pierwszej Equipe Notre Dame (Orszady 10).
 2. PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Zygmunta – Szczęsnego Felińskiego, Biskupa; 79 rocznica najazdu Rosji Sowieckiej na Polskę; 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; na Mszy o 18:00 bp Rafał Markowski udzieli młodzieży Bierzmowania.
 3. WTOREK: święto św.Stanisława Kostki, Patrona polskiej młodzieży; po wieczornej Mszy czcimy bł. Edmunda.
 4. ŚRODA: wspomnienie św. Januarego, Bpa i Męczennika.
 5. CZWARTEK: wspomnienie Męczenników Koreańskich; adoracja i spowiedź do 20:30.
 6. PIĄTEK: święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 7. SOBOTA: 9:00 Warsztaty Pisania Ikon (Orszady 10) – kandydaci mile widziani; 10:00 zbiórka ministrantów.
 8. WTOREK (25.09): Rycerze Kolumba zapraszają do Multikina (19:00) na film „Dywizjon 303 – historia prawdziwa”. Seans bez reklam. Jest to jeden z dwu filmów o polskich pilotach tej formacji. Wybraliśmy ten według scenariusza z legendarnej książki Arkadego Fiedlera Dywizjon 303. Bilety po 15 zł w zakrystii po każdej Mszy św. Oto: opowieść o legendarnych polskich lotnikach, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię.
 9. Również we WTOREK (25.09) o 17:30 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 10. PIĄTEK (28.09): 15:00 – w godzinie Miłosierdzia Bożego na ulicach Polski i Europy odmówimy Koronkę za księży, o pokój na świecie, za Ojczyznę, miasto, parafię i rodziny. Organizatorzy akcji zwanej Iskrą Miłosierdzia wzywają: Wyjście na ulicę z modlitwą jest wielkim świadectwem wiary i uczy odwagi; 20:00 Ursynowskie Spotkanie Benedyktyńskie (108) pt. Bóg Pokoju będzie z wami (Flp 4,9) – duchowość benedyktyńska z perspektywy Listu do Filipian – poprowadzi brat Maciej Pawlik OSB (mnich z Tyńca).
 11. SOBOTA (10.10) g:15:30 inauguracyjne Msza św. dla środowisk rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi, a po niej spotkanie. Jej organizatorzy pilnie potrzebują wsparcie organizacyjnego, chętnych prosimy o kontakt w zakrystii.
 12. Parafia prowadzi dwa przedszkola: Aniołów Stróżów przy ul. Nowoursynowskiej 143 oraz integracyjne Ziarenko (pracujące metodą Montessori) przy ul. Orszady 10. Zapraszamy dzieci – są wolne miejsca!
 13. W Domu św. Jana Chrzciciela przy ul. Orszady 10 prowadzona jest Katecheza Dobrego Pasterza:
 14. WTOREK i CZWARTEK: dzieci 3-6 lat; ŚRODA: dzieci 7-9 lat – m.in. pogłębienie przygotowania do I Komunii św. Katecheza odbywa się w g.17:00-18:30. Więcej informacji i zapisy tel. 535 393 200 lub e-mail: sekretariat@szkolakpk.edu.pl
 15. Szkoła Podstawowa nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty poszukuje nauczycieli: matematyki (12 godzin), informatyki (12 godzin), angielskiego (20 godzin) oraz nauczycieli wspomagających.
 16. Przy wyjściu z Kościoła nabywajmy prasę katolicką. Terminal płatniczy – dostępny w zakrystii.
 17. Jest wiele wolnych intencji mszalnych we wrześniu.
 18. Parafia poszukuje: pracownika do zakrystii od października 2018 r.

Zygmunt Szczęsny – Feliński:
Dawał mi Pan Bóg dosyć dużo cierpliwości i zgody na wolę swoją, czasem, gdy jak dziś, przyszła samotna, szara godzina, gdy brałem koronkę w rękę i patrzyłem na obraz Matki Bożej, chwytała mnie taka tęsknota, dusza rwała się do kraju, do swoich, że niejedna łza spływała po twarzy i zaledwie modlitwa zdołała ukoić wezbrane żalem serce.
Miłość Kościoła to cała moc nasza, główna pożyteczności prac naszych rękojmia, jedynie godziwe dla nas, czystych i świętych pociech źródło! Bez Kościoła pojąć niepodobna ani miłości Boga dla człowieka, ani miłości człowieka dla Boga.
Moją zasadą jest poświęcać zawsze doczesność dla wieczności, materię dla ducha, dobry byt dla spokoju sumienia i – w zasadzie przynajmniej – wolę zawsze usłuchać głosu miłości niż głosu słuszności. Można bowiem nieraz mieć do czegoś słuszne prawo i bez grzechu tego użyć, a jednak boleśnie zakrwawić serce bliźniego.
Modlitwa ma siłę niezmierną…, jeżeli z wiarą żywą jest połączona cuda czyni, nie ma dla niej nic niepodobnego… Jedna modlitwa przyspieszyć może porę miłosierdzia.
Tak Panie! Kościół – to największy skarb mój, to cel życia mojego, to jedyne kochanie moje na ziemi, boś Ty jest duszą jego, a on Mistycznym Ciałem Twoim.
Nie jest zbrodnią kochać swój naród, bo to uczucie wrodzone, jak miłość dziecka do matki. Nie jest winą Polaków, że jako naród mając wspaniałą i bogatą przeszłość historyczną dąży w każdym pokoleniu do wolności i niepodległości. Losy narodów są w ręku Boga i jeśli w (Jego) zamiarach godzina wyzwolenia Polski wybiła, car nie zdoła pokrzyżować planów…