24.10

24 października 2021
30 niedziela zwykła „B”

Idźmy, cierpmy, dopokąd nam wystarczą siły,
Idźmy i stawmy czoło szalonej zawiei;
A każdy niechaj głosem duszy swojej śpiewa
Pieśń o Miłości, Wierze i Nadziei.
(Cyprian Kamil Norwid – Dumanie)

 

  1. Dziś: 7:45 Godzinki; 7.40 Rekolekcje33; 18:30 różaniec; taca na potrzeby misji.
  2. Różaniec: codziennie – po Mszy św. wieczornej (także w niedziele i święta);
    • WTORKI i ŚRODY – prowadzą dzieci;
    • CZWARTKI – mężczyźni z Rycerzami Kolumba i ich rodzinami.
  3. Tydzień. PONIEDZIAŁEK: 17:30 czcimy Miłosierdzie Boże.
  4. WTOREK: po wieczornej Mszy – przez wstawiennictwo bł. Edmunda modlitwa za dzieci i młodzież.
  5. CZWARTEK: święto św. Apostołów Judy Tadeusza i Szymona; różaniec prowadzą Rycerze Kolumba – w jedną z ostatnich niedziel w kościele było 320 mężczyzn – liczymy na Waszą obecności); wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do 20:30.
  6. SOBOTA: 9:00 Warsztaty Pisania Ikon; 10:00 zbiórka ministrantów.
  7. W związku z uroczystością Wszystkich Św. – katecheci przeprowadzą w szkołach (Daniela; Alberta Einsteina; Matki Teresy z Kalkuty; Jana Nowaka – Jeziorańskiego) konkurs plastyczny: Mój Patron. Prace zostaną zaprezentowane najpierw w szkołach, a później w kościele.
  8. Trwają – REKOLEKCJE Oddanie33: (15.10 – 16.11): bierze w nich udział kilkanaście osób; są: przygotowaniem do zawierzenia Matce Bożej; oparte o duchowość św. Ludwika de Montfort (1673-1716) – pragnieniem zjednoczenia z Chrystusem, jedności z Jego wolą; trwają codziennie – od 17.40; teksty rozważań dostępne w Internecie.
  9. SOBOTA (13.11) ks.Tomasz i ks.Konrad, zapraszają chłopców (zwłaszcza ministrantów) wraz z ojcami na spacer z przewodnikiem po Powązkach Wojskowych – g. 10:15 zbiórka przy kościele.
  10. Przedszkolaki i dzieci wczesnoszkolne zapraszamy na Katechezę Dobrego Pasterza – prowadzimy też pogłębienie przygotowania do Pierwszej Komunii św.: Szkoła, ul. Orszady 10; środy 17:00 – 18:30; więcej informacji i zapisy tel. 536 393 200 lub e-mail: sekretariat@szkolakpk.edu.pl
  11. Przy wyjściu: prasa katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny, Columbia (Rycerze Kolumba); kartki na wypominki; dostępne są również materiały rekolekcji.
  12. Nagłośnienie: dziękuję za ofiarność – powstaje swoista Litania Patronów: Anna, Barbara, Charbel, Józef, Julian, Justyna, Karol Boromeusz, Monika, Pio, Teresa z Lisieux, Wojciech, bł.Celina (Borzęcka); Rycerze Kolumba podjęli decyzję o zbiórce na jedną z dużych kolumn (14 500), jako dar mężczyzn z parafii (odbędą się one w niedziele 31.10 i 28.11).

 

Przewidywany porządek czci dla zmarłych w parafii bł. E. Bojanowskiego w Warszawie (1 i 2 listopada 2010)

Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada)
07:30 – Jutrznia o Wszystkich Świętych
Msze św.: 08:00; 10:00; 11:15; 12:30; 18:00
17:00 – Nieszpory o Wszystkich Św. i wypominki;
19:00 – Litania do Wszystkich Św.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny (2 listopada)
06:30 – Jutrznia za zmarłych
Msze św. – 06:45; 09:00; 18:00

Wieczorny blok modlitw:
17:30 Nieszpory za zmarłych;
18:00 Msza św. z okolicznościową homilią
19:00 – procesja z czytaniem wypominek (Krzyż Kokosowa, Kapliczka Katyńska, głaz pamiątkowy).