25.07

25 lipca 2021
17 niedziela zwykła „B”
Rozeznać, co? prawdą, co? zwyczajem –
Pokąd zdania nie będą nieco szczersze;
I przestaną pomiatać się nawzajem
Wszystkie ludy – nad wszystkie… pierwsze!
(Cyprian Kamil Norwid – Vanitas)

 

 1. Do końca wakacji: Msze św. niedzielne wg programu wakacyjnego: 8:00; 10:00; 12:00 i 18:00.
 2. Dziś: po każdej Mszy poświęcenie kierowców i pojazdów. I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych; Franciszek pisze: Wsłuchajcie się: jakie jest powołanie w naszym wieku? Strzeżenie korzeni, przekazywanie wiary młodym i zaopiekowanie się najmniejszymi. Nie zapominajcie o tym.
 3. PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP; 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. WTOREK: po wieczornej Mszy, nabożeństwo do bł. Edmunda za wnuki, dzieci i młodzież, zwłaszcza wypoczywających.
 5. CZWARTEK: wspomnienie św. Marty; adoracja i możliwość spowiedź do 20:30.
 6. SOBOTA: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Kapłana.
 7. Niedziela (1.08): 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – za poległych, pomordowanych i zmarłych uczestników modlimy się podczas wieczornej Mszy św.
 8. Im więcej będziemy mieli wiernych, którzy z miłości do Boga i ludzi rezygnują z alkoholu, tym więcej będzie trzeźwych dorosłych oraz nastolatków, którzy zachowują abstynencję, by wzrastać w łasce i mądrości u Boga i ludzi – zachęcają biskupi, by w sierpniu złożyć ślubowanie abstynenckie.
 9. Ks. Tomasz organizuje pielgrzymkę do Medjugorie (30.07 – 08.08).
 10. Trwa Rok Ignacjański (2021.05.20-2022.07.31), w 530-lecie urodzin (1491) i 400-lecie kanonizacji św. Ignacego. W Warszawie oo. jezuici zapraszają do parafii: św. Andrzeja Boboli (ul. Rakowiecka), Matki Bożej Łaskawej (ul. Świętojańska – Stare Miasto) i św. Szczepana (ul. Narbutta).
 11. Zachęcamy do udziału w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej (41 WAPM), która wędruje na Janą Górę z kościoła św. Anna (akademickiego) w Warszawie, w dn. 5-14.08, pod hasłem: Obyś na nowo rozpalił charyzmat. Szczegóły: www.wapm.waw.pl – warto!!!
 12. Ks. Błażej Węgrzyn oraz Małgorzata i Krzysztof Nycz, podobnie jak w ubiegłym roku, organizują
  wakacyjne warsztaty relacyjno-duchowe dla małżeństw, które chcą uczyć się budować bliskość mimo rozbieżności i przestać bezsensownie się kłócić (20 i 21.08; piątek i sobota) w naszej parafii. Szczegóły i zapisy na stronie RazemNaZawsze.pl: razemnazawsze.pl/oferta/warsztaty – polecamy!!!
 13. Studia prawnicze można podjąć m. in. na uczelniach deklarujących szacunek dla tradycyjnych wartości: np. Collegium Intermarium i Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.
 14. Przy wyjściu: prasa katolicką: Idziemy, Gość Niedzielny; dla dzieci – Mały Gość Niedzielny oraz kalendarz na 2022 r. ze kanonizowanymi przez Jana Pawła II Polakami (było ich 11-ro, w tym 4 kobiety).
 15. Budowa:
  • wykonano nasadzenie południowej strony skarpy;
  • czekamy na odpowiednią pogodę, by dokończyć impregnację elewacji – przy okazji zostaną wymyte okna od strony zewnętrznej.
  • Nagłośnienie: kościół – trudny obiekt z powodu pogłosu; odbył się pokaz, próba, prezentacja – wykonano m.in. pomiary zrozumiałości mowy oraz symulację i model akustyczny; wkrótce podpiszemy umowę z wykonawcą; po wakacjach darczyńcy otrzymają pamiątkową płytę.
 16. Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć: WITOLD ALEKSANDER PONDEL, kawaler z parafii tutejszej i ANNA STĘPIEŃ, panna ze Świątyni Opatrzności (2); SŁAWOMIR TWARDOWSKI, stanu wolnego i MONIKA REK, panna – oboje z parafii tutejszej (2); KAMIL DĄBROWSKI, kawaler i ZOFIA MARIA STĘPIEŃ, panna – oboje z parafii św. Aleksandra w Warszawie (2); Hugo Clavijo BRITO, kawaler z Hiszpanii i Magdalena UTRATA, panna z parafii tutejszej (1); Paweł Mirosław OWCZARZ, stanu wolnego i Magdalena CHOLEWA, panna z parafii tutejszej (1); kto znałby przeszkody między nimi, proszony jest o zgłaszanie ich do kancelarii.
 17. Na zewnątrz – do puszek – zbiórka dla chorego ks. Piotra, powodzian i misjonarzy.