29.09

26 niedziela zwykła C
29 września 2019
Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka lecz przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wzbudził z martwych… (Ga, 1,1)

 

 

 1. Dziś: każdą Mszę św. kończyć będziemy modlitwą do św. Michała Archanioła; 7:45 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po Mszy o 10:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego; 17:30 nabożeństwo różańcowe.
 2. PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła; 17:30 czcimy Miłosierdzia Boże.
 3. Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny ogłosił papież Franciszek w październiku; nabożeństwa różańcowe – 17:30 niedziele, 18:30 dni powszednie (środy – prowadzi młodzież); różaniec dla dzieci – poniedziałek i czwartek o 17:00.
 4. WTOREK: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła; po wieczornej Mszy św. wraz z różańcem, nabożeństwo ku czci bł. Edmunda za nasze dzieci i młodzież.
 5. ŚRODA: wspomnienie św. Aniołów Stróżów; święto patronalne przedszkola Sióstr Służebniczek.
 6. CZWARTEK: pierwszy w miesiącu; nocna adoracja Najświętszego Sakramentu – 20:00 siostry, 21:00 młodzież, 22:00 Grupa Adoracyjna Rodziców, 23:00 Wspólnota Modlitewna Mam, 6:30 Rycerze Kolumba; zapisy na pozostałe godziny w zakrystii; możliwość spowiedzi do północy.
 7. PIĄTEK: wspomnienie św.Franciszka z Asyżu; pierwszy w miesiącu; odwiedzamy chorych; spowiedź podczas Mszy św. i od 17:30; zachęcamy dzieci do odprawienia Nowenny pierwszych piątków miesiąca.
 8. SOBOTA: o 9:00 w Ośrodku Emaus koło Białobrzeg – rozpocznie się weekend formacyjny rodzin dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.; 9:00 Warsztaty Pisania Ikon (Orszady 10).
 9. NIEDZIELA (6.10): Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca (11:15); w dzień później – Różaniec i spotkanie.
 10. Przy wyjściu polecamy: prasę katolicką; Kalendarz Patriotyczny na 2020; Historię Rycerzy Kolumba w Polsce; książeczki o cudzie eucharystycznym w Sokółce i inne, cenne broszury.
 11. Na zewnątrz Kościoła wywieszony jest plan posadzki (ok. 1100 płyt) górnego Kościoła. Fundator, po wyborze numeru zgłasza do zakrystii, by otrzymać imienny certyfikat. Koszt zakupu i położenia jednej płyty ok. 500 zł.

Aniołowie – duchy przeznaczone do usług, posłane na pomoc starającym się posiąść zbawienie, by objawić plany Stwórcy i bronić przed szatanem. W rocznicę konsekracji bazyliki św. Michała w Rzymie Kościół czci Archaniołów, którzy odegrali szczególną rolę w historii zbawienia: Michał (Któż jak Bóg) stoczył walkę ze złymi duchami i wspiera ludzi w walce ze złem. Gabriel (Bóg jest mocą) wielokroć przekazywał ludziom Boga, zwiastował Maryi, że zostanie Matką Syna Bożego. Rafał (Bóg uleczy), jeden z 7. Aniołów, stojących przed Panem, opiekun młodego Tobiasza.
29.09. Kościół obchodzi ich święto. W 1886 r. Leon XIII napisał specjalną modlitwę (inwokację) do św. Michała Archanioła pod wpływem przerażającego widzenia demonów, które gromadziły się nad Wiecznym Miastem. Nie znamy szczegółów tego widzenia. Papież napisał tę modlitwę i polecił rozesłać ją do wszystkich Ordynariuszy świata, by kapłani odmawiali ją z wiernymi po Mszy św.

Treść modlitwy (skrócona):
Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy.
A Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.