9.09

23 niedziela zwykła
9 września 2018

Boże, Ty… zesłałeś Zbawiciela i uczyniłeś nas swoimi… dziećmi wejrzyj łaskawie na wierzących w Chrystusa, i
obdarz ich prawdziwą wolnością i wiecznym dziedzictwem. (Kolekta)

 

 1. Dziś: 7:45 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP; po Mszy o 10:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego;
 2. Msza św. dla dzieci zostaje przeniesiona z 11:15 na 12:30;
  • podczas Mszy św. o 12:30 w górnym kościele, wraz z Rycerzami Kolumba i strażakami modlić się będziemy w intencji ofiar zamachu na WTC; Wartę Honorową przy Ikonie Matki Bożej Miłosierdzia wystawią strażacy z Ursynowa i studenci Wyższej Szkoły Służby Pożarniczej;
  • czynna będzie wystawa prac o służbie strażaków – ogłosimy wyniki konkursu plastyczny dla dzieci pt. Straż Pożarna o nagrodę Rektora Wyższej Szkoły Służby Pożarniczej; po Mszy św. będzie można obejrzeć strażacki wóz bojowy; 17:30 różaniec;
  • 19:00 Kino Mundek pokaże film „Strażacy nowojorscy”.
  • taca przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Warszawie; po Mszy św. wieczornej egzamin dla kandydatów do Bierzmowania.
 3. Dziś rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania pod hasłem: W poszukiwaniu drogi
 4. PONIEDZIAŁEK: 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 5. WTOREK: po wieczornej Mszy św. czcimy bł. Edmunda w intencji naszych dzieci i młodzieży.
 6. ŚRODA: wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, ustanowione po zwycięstwie króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem (1683).
 7. CZWARTEK: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła; adoracja i spowiedź do 20:30.
 8. PIĄTEK: święto Podwyższenia Krzyża Św.
 9. SOBOTA: wspomnienie Matki Bożej Bolesnej; 9:00 Warsztaty Pisania Ikon (Orszady 10) – kandydaci mile widziani; 10:00 zbiórka ministrantów.
 10. NIEDZIELA: po wieczornej Mszy św. spotkanie pierwszej Equipe Notre Dame (Orszady 10).
  11-14.09. (wtorek – piątek): w czasie wieczornej Mszy św. rekolekcje dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania zakończone sakramentem Pokuty (spowiedzią) w piątek (14.09).
 11. WTOREK (18.09): w święto św. Stanisława Kostki Patrona polskiej młodzieży (450-ta rocznica jego śmierci), ks. bp Rafał Markowski udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.
 12. WTOREK (25.09): Rycerze Kolumba zapraszają do Multikina (19:00) na film Dywizjon 303 – historia prawdziwa. Seans bez reklam. Jest to jeden z dwu filmów o polskich pilotach tej formacji. Wybraliśmy ten według scenariusza z legendarnej książki Arkadego Fiedlera Dywizjon 303. Bilety po 15 zł w zakrystii po każdej Mszy św. Oto: opowieść o legendarnych polskich lotnikach, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię.
 13. PIĄTEK (28.09):
  • 15.00 – w godzinie Miłosierdzia Bożego na ulicach miast Polski i innych państw odmówimy Koronkę w intencji kapłanów, pokoju na świecie, za Ojczyznę, miasto, parafię i rodziny. Organizatorzy akcji zwanej Iskrą Miłosierdzia wzywają: Wyjście na ulicę z modlitwą jest wielkim świadectwem wiary i uczy odwagi. Warto!
  • 20:00 Ursynowskie Spotkanie Benedyktyńskie (nr 108) pt. Bóg Pokoju będzie z wami (Flp 4,9) – duchowość benedyktyńska z perspektywy Listu do Filipian – poprowadzi brat Maciej Pawlik OSB (mnich z Tyńca).
 14. SOBOTA (10.10) g:15:30 inauguracyjne Msza św. dla środowisk rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi, a po niej spotkanie. Jej organizatorzy pilnie potrzebują wsparcie organizacyjnego, chętnych prosimy o kontakt w zakrystii.
 15. Parafia prowadzi dwa przedszkola:
  • Aniołów Stróżów przy ul.Nowoursynowskiej 143 oraz
  • Ziarenko (pracujące metodą Montessori) przy ul.Orszady 10. Zapraszamy dzieci – są wolne miejsca!
 16. W Domu św. Jana Chrzciciela przy ul.Orszady 10 prowadzona jest Katecheza Dobrego Pasterza:
  • WTOREK i CZWARTEK: dzieci 3-6 lat;
  • ŚRODA: dzieci 7-9 lat – m.in. pogłębienie przygotowania do I Komunii św. Katecheza odbywa się w g.17.00-18:30.
  • Więcej informacji i zapisy tel. 535 393 200 lub e-mail: sekretariat@szkolakpk.edu.pl
 17. Szkoła Podstawowa nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty poszukuje nauczycieli: matematyki (12 godzin), informatyki (12 godzin), angielskiego (20 godzin) oraz nauczycieli wspomagających.
 18. Przy wyjściu z Kościoła – polecamy: prasę katolicką.
 19. Polecamy terminal płatniczy – dostępny w zakrystii. Jest wiele wolnych intencji mszalnych we wrześniu.

BIBLIA W WTC

30.05.2002 r., w trakcie prac pośród zgliszcz i gruzów dwu wież World Trade Center natrafiono na egzemplarz Biblii, który pod wpływem bardzo wysokiej temperatury został dosłownie wtopiony w bryłę stali. Na kartach świętej księgi można odczytać kilka dobrze zachowanych wersów z… Kazania na Górze: Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!

Strażak przekazał to fotografowi Joelowi Meyerowitzowi, który dokumentował miejsca tragedii. Ten w 2012 r. oddał znalezisko do Muzeum Narodowej Pamięci, gdzie można je do dziś oglądać.