Kino Mundek – „Przypływ wiary” – 5.06 g.19:30

Kino Mundek i Rycerze Kolumba zapraszają na kolejny seans filmowy z cyklu Kino Mundek w Multikinie.

26.05 i 5.06 godz. 19:30

Tym razem będzie to nowa amerykańska produkcja (premiera w Polsce 12 kwietnia) pt. Przypływ wiary. 

Film „Przypływ wiary” jest oparty na niemożliwej, lecz prawdziwej historii matki, której miłość jest silniejsza niż wszelkie przeciwności losu. Kiedy adoptowany syn Joyce Smith wpada do skutego lodem jeziora w Missouri, wydaje się, że sprawa jest przesądzona. Choć John nie daje oznak życia, Joyce nie traci nadziei. Jej głęboka wiara inspiruje jej bliskich do modlitwy o wyzdrowienie Johna, mimo iż doświadczenie i fakty naukowe nie pozostawiają złudzeń.

 

John Smith przebywał pod lodem 15 minut, pozbawiony tlenu. Kiedy wyłowili go ratownicy, nie miał wyczuwalnego pulsu. Natychmiast został przewieziony na pogotowie, gdzie reanimacja trwała przez kolejne 45 minut.

Kiedy na pogotowie dotarła Joyce i zobaczyła syna leżącego bez życia, zamiast się pożegnać złapała go za stopy i zawołała „Duchu Święty, proszę przywróć mego syna do życia!” Na ekranie EKG natychmiast pojawił się sygnał. 

W karcie pacjenta zapisano po prostu: „Pacjent zmarł, matka się pomodliła, pacjent powrócił do życia”.

Kiedy jesteś pod wodą przez tyle czasu pozbawiony tlenu, szanse na ocalenie z medycznego punktu widzenia są praktycznie żadne – wyjaśnia producent DeVon Franklin. Fakt, iż John nie doznał uszkodzeń mózgu, oczu, płuc i w pełni wrócił do zdrowia, jest nieznany w historii medycyny. Dlatego okrzyknięto go cudem medycyny.

„Przypływ wiary” to film producenta DeVona Franklina („Cuda z nieba”), według scenariusza Granta Nieporte („Siedem dusz”), na podstawie książki Joyce Smith, wydanej pod tytułem „Niemożliwe”.

Projekcja odbędzie się 28 maja o godzinie 1930 w Multikinie Ursynów. Pokaz bez bloku reklamowego. Film trwa 116 minut, odpowiedni dla dzieci od 10 lat.