Kino Mundek – film “Sound of Freedom. Dźwięk wolności”

Kino Mundek i Rycerze Kolumba zorganizowali pokaż 24.10.2023 o godz 19:30 w Multikinie na Ursynowie filmu

„Sound of Freedom. Dźwięk wolności” (USA, 2023) reżyseria: Alejandro Monteverde.
Polski lektor. Kategoria wiekowa 15+, (czas trwania: 2 godz. 15 min)

Jeden z największych filmowych fenomenów współczesnego kina! Zamrożony przez mainstreamowych dystrybutorów przeleżał na półce 5 lat. Wykupiony dzięki publicznej zbiórce i mobilizacji dziesiątek tysięcy widzów trafił z początkiem lipca do amerykańskich kin i wywrócił letni Box Office do góry nogami. Bez typowej dla Hollywood, idącej w miliony dolarów promocji, ale za to z rozchodzącą się wirusowo opinią, że to „film, który każdy powinien zobaczyć”, wspiął się na szczyt rankingów ocen i oglądalności.
Sound of Freedom. Dźwięk wolności – to prawdziwa historia Tima Ballarda (w tej roli znany z Pasji Jim Caviezel), byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć. Mimo tematyki twórcy nie szokują drastycznymi scenami, a ładunek emocjonalny przekazu budują w sposób subtelny, choć jednoznaczny. Być może to zadecydowało o tak znakomitych ocenach filmu wśród widzów i tak ogromnym ich zaangażowaniu w oddolną promocję dzieła. Obok Caviezela, w roli Katherine Ballard, na ekranie widzimy zdobywczynię Oscara Mirę Sorvino (Jej wysokość Afrodyta), a także Billa Campa (Gambit Królowej, Joker, Lincoln) wcielającego się w postać „Vampiro” – głównego pomocnika Ballarda.
Sound of Freedom. Dźwięk wolności – także w Polsce wzbudzał wielkie emocje, jeszcze przed premierą – i niespodziewanie stał się jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Film dla widzów od 15 r.ż.

 

Projekcja odbędzie się 24 października, we wtorek o godzinie 19:30 w Multikinie Ursynów Al. KEN 60 przy stacji metra Imielin. Film bez bloku reklamowego. Bilety w cenie 16 zł dostępne na pół godziny przed seansem w kinie u Rycerzy Kolumba. Projekcja poza repertuarem Multikina. Rezerwacje i pytania pod numerem telefonu 696061080 oraz mailem kino.mundek@bojanowski.org