Peregrynacja ikony Matki Bożej Łaskawej

Z inicjatywy grupy formacyjnej mężczyzn Wojownicy Maryi, z błagalnym wołaniem: „Matko, jednocz serca Polaków”, w związku z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej i trwającą epidemią, Patronka Warszawy – Matka Boża Łaskawa odwiedzi naszą parafie w terminie 04-10.07.

04 lipca 2020 (sobota)

  • 17:15 Uroczyste, procesyjne wniesienie obrazu Matki Bożej Łaskawej – Patronki Warszawy.
  • Początek procesji od krzyża ul. Nowoursynowska przy Nugat, przejście ul. Kokosową.
  • 18:00 Msza Święta.
  • 18:30 Nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej.

05 lipca 2020 (niedziela)

  • 10:00 Msza Święta. 
  • 11:00 spotkanie w kościele z pisarką Ewą Storożyńską, autorką m.in. takich książek jak: „Matka Boża Łaskawa a cud nad Wisłą”, „Matka Boża Zwycięska. Cuda Maryi w historii Polski i świata”. Pisarka opowie o nieustannej opiece Matki Bożej na tle kilkusetletniej historii polskiego narodu. Większość przedstawionych przez Panią Ewę Storożyńską faktów nie znajdziemy w podręcznikach historii. Trudno znaleźć w nich jakąkolwiek wzmiankę o dwukrotnym wstawiennictwie Matki Bożej w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku. Po spotkaniu, Pani Ewa Storożyńska będzie podpisywać swoje książki. Spotkanie to będzie transmitowane na FB, by chętni, którzy będą na wyjazdach mogli sobie je obejrzeć na żywo lub odtworzyć później.
  • 17:30 Nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej.

06 lipca (poniedziałek) – 08 lipca (środa)

  • 18:00 Msza Święta.
  • 18:30 Nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

09 lipca (czwartek)

  • 18:00 Msza Święta.
  • 18:30 Nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej, różaniec, adoracja do godziny 20:30.

10 lipca (piątek)

  • 18:00 Msza Święta.
  • 18:30 Nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej oraz Akt Zawierzenia Matce Bożej Łaskawej księży, sióstr zakonnych i rodzin z naszej parafii.
  • 19:00 Pożegnanie obrazu Matki Bożej Łaskawej