Ufunduj posadzkę do kościoła

Na zewnątrz kościoła wywieszony jest plan posadzki górnego kościoła (ok. 1100 płyt). Fundator, po wyborze numeru zgłasza do zakrystii, by otrzymać imienny certyfikat. Koszt zakupu i położenia jednej płyty ok 500 zł.

Posadzki granitowe
Najbardziej popularne wśród podłóg z kamienia są podłogi granitowe. Swoją popularność granit zawdzięcza trwałości i stosunkowo gładkiej, mało porowatej powierzchni. To surowiec odporny na ścieranie, wilgoć i pękanie. Nie jest również czuły na zmiany temperatury otoczenia. Bardzo trudno go zarysować i uszkodzić, w zasadzie jest plamoodporny. A przy okazji – łatwo go utrzymać w doskonałej higienie i czystości. Warto wiedzieć, iż nawet wiekowe podłogi wykonane z granitu, po oczyszczeniu środkami chemicznymi kwaśnymi i zasadowymi, wyglądają doskonale, jak nowe.
Posadzki z naturalnego granitu, trwałe, elegancki i ponadczasowe, mogą ciszyć swoim doskonałym stanem i wyglądem przez długi czas. Odpowiednio pielęgnowane, myte i zabezpieczane przed zabrudzeniami, stanowią doskonałe podłoże podłogowe nawet w miejscach o bardzo dużym natężeniu ruchu.

Granit strzegomski
Granit strzegomski – potoczna nazwa głównej skały wchodzącej w skład masywu Strzegom – Sobótka na Przedgórzu Sudeckim. Odznacza się barwą jasnoszarą, strukturą jawnokrystaliczną, pełnokrystaliczną, teksturą bezkierunkową. Składa się głównie z plagioklazu, kwarcu, biotytu, rzadziej hornblendy. Występują w nim liczne ciała pegmatytowe, zbudowane z minerałów ciemnych – szliry. Pocięty jest młodszymi żyłami aplitów oraz żyłami kwarcowymi. Słynne są pegmatyty strzegomskie i ich minerały.
Z granitu strzegomskiego zbudowane jest podłoże zachodniej części Przedgórza Sudeckiego – Wzgórz Strzegomskich, Równiny Świdnickiej i zachodnich zboczy Masywu Ślęży. Skała ta datowana jest na 280 – 290 mln lat. Granity strzegomskie od wieków były eksploatowane w licznych kamieniołomach.
Granity strzegomskie użyto m.in.: w Warszawie – Kolumna Zygmunta; pomniki: Żołnierza, Wolności, Lotnika; Dworzec Centralny; Metro; Pałac Kultury i Nauki i jego otoczenie; Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa; Plac Piłsudskiego. W Krakowie – pomniki: Wyspiańskiego, Grunwaldzki, Wolności, Władysława Jagiełły oraz Rynek Główny (także we Wrocławiu, Legnicy, Kaliszu). Dworce kolejowe w Katowicach, Zabrzu, Poznaniu, Port Północny w Gdańsku i… podłoga kościoła bł. Edmunda Bojanowskiego na Ursynowie w Warszawie…