Film „Wyrok na niewinnych” – Kino Mundek

Z uwagi na pandemię i zamknięte kina – film będzie do obejrzenia w internecie.

Kino Mundek, Rafael Kino i Rycerze Kolumba zapraszają na premierowy pokaz internetowy filmu „Wyrok na niewinnych” w reżyserii Cathy Beckerman oraz Nick Loeb’a

[tytuł oryginalny „Roe vs. Wade”, rok produkcji 2021, światowa premiera 2 kwiecień 2021, czas trwania 112 min, film dla widzów od 15 lat, wersja z lektorem polskim, można włączyć napisy polskie]

Wyrok na niewinnych

Zrobiono wiele, by ten film nie powstał. Skuteczne naciski na członków ekipy, aby zrezygnowali z udziału w nim, odmowy możliwości realizacji zdjęć w wybranych lokalizacjach, nawet „aresztowanie” sprzętu filmowego w trakcie przerwy na lunch. Twórcy kończyli, dzieło w  konspiracji, pod fałszywym tytułem. To drugi po „Nieplanowanych” film w ostatnich miesiącach, który nie pasuje do ideologicznych standardów Hollywood, za to zgodnie z liberalnymi standardami spotyka się z dyskryminacją i próbą blokady. Czy jest lepsza rekomendacja, żeby go zobaczyć?

„Wyrok na niewinnych” to historia najgłośniejszego i  najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Blisko pół wieku temu wyrok Sądu Najwyższego w USA w sprawie Roe przeciw Wade przesądził o  tragicznym losie już 62  mln nienarodzonych. Głównym bohaterem dramatu jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji i aktywny uczestnik sprawy, który kilka lat później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu „Niemy krzyk”.

„Wyrok na niewinnych” odsłania burzliwe kulisy procesu oraz demaskuje metody, jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów. Pokazuje także działania grup obrońców życia, którzy z przerażeniem odkrywają, że walczą z najlepiej finansowaną rewolucją XX w.

 

Pokaz odbędzie się w internecie na stronie www.rafaelkino.pl Film będzie dostępny do oglądania od północy z soboty 17 kwietnia na niedzielę 18 kwietnia do godziny 23:59 w dniu 18 czerwca [przez dwa miesiące].

Opłata za obejrzenie filmu 19,90 zł – płatność po zalogowaniu na stronie www.rafaelkino.pl – posiadając specjalny zniżkowy voucher z indywidualnym kodem opłata wynosi 9,80 zł.

Vouchery można otrzymać bezpłatnie w zakrystii parafii bł. Edmunda Bojanowskiego na Ursynowie ul Kokosowa 12 – po każdej mszy świętej lub przez adres mailowy kinomundek@bojanowski.org

Po zalogowaniu się na stronie www.rafaelkino.pl i uruchomieniu płatności (z kodem lub bez) film będzie do obejrzenia przez zalogowanego użytkownika przez 48 godzin (dwie doby).

Jedna płatność (z kodem lub bez) wystarczy aby film został obejrzany w czasie 48 godzin z przerwami lub kilkakrotnie przez współdomowników.