05.05

5 maja 2024
VI Niedziela Wielkanocna

Bóg nie ma względu na osoby (Dz 10,25-48)
Miłość jest z Boga… (1J 4,7-10)
Trwajcie w miłości mojej (J 15,9-17)

 

 

 1. Dziś: V Niedziela Wielkanocna; 7:30 Godzinki; 9:00 wypominki; 17:30 nabożeństwo majowe; 19:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania; jak zawsze – taca na potrzeby budowlane. ks. Jarosław i ks. Proboszcz przebywają na pielgrzymce w Fatimie, gdzie modlą się w naszych intencjach.
 2. Dziś również: prawosławna Wielkanoc; wraz modlącymi się w „naszej cerkwi”, wznosimy radosne: Christos woskriesie! Woistuinu woskriesie! Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!
 3. Nabożeństwa majowe: niedziele, święta 17:30; dni powszednie 18:30; Krzyże 19:00:
  • poniedziałek – Kokosowa (x.MW)
  • wtorek – Pawlaczyka (x.TB)
  • środa – Nugat (siostry)
  • czwartek – Kapliczka Katyńska (x.AZ). Zapraszamy!
 4. Tydzień: PONIEDZIAŁEK: święto św. Apostołów, Filipa i Jakuba.
  • ŚRODA: Uroczystość św. Stanisława, Męczennika i Biskupa, głównego patrona Polski; 19:15 piąty dzień rekolekcji ewangelizacyjnych (REO). 
  • CZWARTEK: 18:00 spotkanie drugiej Equipe Notre Dame.
  • PIĄTEK: 19:00 spowiedź dzieci przed pierwszą Komunią św.
  • SOBOTA: 10:30 uroczystość pierwszej Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty (w 30 rocznicę powstania szkoły i 20 rocznicę nadania jej imienia); 19:00 spowiedź dzieci przed rocznica pierwszej Komunii św.
  • NIEDZIELA 14:00 rocznica pierwszej Komunii św. uczniów SP nr 343, im. Matki Teresy z Kalkuty.
 5. FINANSE: w Sali pod Skarpą powstaje kawiarenka z kuchenką; Bieszczady: powstają mebli do prezbiterium (ławy dla służby liturgicznej, klęczniki, siedziska dla kapłanów; proszę grupy, wspólnoty i ruchy o ufundowanie ekspresu – dziękuję scholi, Ruchowi Rodzin Nazaretańskich i II END); wkrótce – zaczną się prace przy świetlikach i zakrystii (osłona od chóru); radykalnej interwencji (zabezpieczenia przed wodą) wymagają dachy na obiektach zaplecza parafii (wieża wilanowska i ursynowska oraz łącznik); wciąż proszę o stałe lub zwiększone wpłaty na konto budowlane.
 6. Na stoliku: prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Idziemy; książki: Andrzeja Nowaka Historia Polski (tom 6) i Grzegorza Górnego Tajemnice Fatimy – która ukazuje historię XX w. z teologicznej, maryjnej perspektywy. To historiozoficzna propozycja, by przyszłość świata powierzyć Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Tradycyjne majowe nabożeństwo jest w Polsce zwyczajowo odprawiane przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Słowa litanii są kierowane do Maryi, ale refren módl się za nami przypomina, że Ona jest naszą Orędowniczką u swego Syna.