07.04

7 kwietnia 2024
II Niedziela Wielkanocna

Biała, Miłosierdzia Bożego

Jeden duch i jedno serce ożywiały serca wierzących (Dz 4,32-35)
Wszystko, co z Boga zrodzone, zwycięża świat (1J 5,1-6)
Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli (J 20,19-31)

 1. Dziś: Druga Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego (Biała); 13:30 otwarcie i poświęcenie Czytelni im. Tomka Wilmowskiego; 17:30 nabożeństwo adoracyjne; 19:00 – spotkanie z redaktorem Grzegorzem Górnym (autorem książki Tajemnice Fatimy); na obu spotkaniach – wyśmienita kawa oraz pyszne wielkanocne ciasteczka; przy wyjściu z kościoła, członkowie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. Droga rozdają ulotki dotyczące udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych REO. Chętnie też odpowiedzą na pytania związane z rekolekcjami.
 2. Dziś także: niedziela wyborów samorządowych – apelujemy liczny udział i motywowany wiarą wybór.
 3. PONIEDZIAŁEK: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; Msze 6:45; 9:00 i 18:00; Dzień Świętości Życia.
 4. WTOREK: g. 19.30: Kino Mundek i Multikino – film „POWOŁANY 2” – kontynuacja internetowego hitu, który wraca na duży ekran – powtarza się historia św. Franciszka – utalentowany plastyk przeżywa miłosny zawód i wyładowuje złość w przestępstwie – świadek zdarzenia, ksiądz, proponuje układ – dyskrecja w zamian za pomoc w remoncie kościoła; po seansie – spotkanie z reżyserem – Janem Sobierajskim; film bez reklam; bilety w zakrystii i przed seansem.
 5. ŚRODA: 24 rocznica Katastrofy Smoleńskiej; 19:30 Wspólnota Droga zaczyna rekolekcje ewangelizacyjne REO – 10 spotkań co tydzień: modlitwa, katecheza, grupy dzielenia, rozważanie Słowa); zapisy na spotkaniu lub formularz w internecie; szczegóły na plakacie.
 6. PIĄTEK: międzyparafialne nabożeństwo tzw. Drogi Światła:
  • 18:00 Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej; przejście 14 stacjami:
  • Spotkania ze Zmartwychwstałym;
  • zakończenie w naszym górnym kościele.
 7. SOBOTA: Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – pamiętajmy o Kapliczce Katyńskiej i poruczniku Janie Sakowski z Wolicy, zamordowanym w Katyniu. 10:00 spotkanie pierwszej Equipe Notre Dame.
 8. NIEDZIELA (14.04): Niedziela Biblijna; Święto Chrztu Polski; 7:30 Godzinki; 9:00 wypominki; 11:15 promocja kandydatów na ministrantów; 12:30 Plac Zamkowy – wyruszy Narodowy Marsz Życia – zachęcamy do udziału; 16:00 Msza dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii św.; 17:30 nabożeństwo różańcowe.
 9. WAKACJE (m.in): 2024.08.05-11 ks. proboszcz organizuje wyjazd z rodzicami dla dzieci i młodzieży (7-14 lat); jezioro w Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu; temat duchowy – formacyjny – IV przykazanie Boże: być dzieckiem, być tatą, być mamą – atrakcje fizyczne i duchowe; zapisy do dziś (zaliczka 300, koszt całości 1900 zł).
 10. Na stoliku: prasa katolicka: Gość Niedzielny, Idziemy oraz gratis – Mazowsze i Columbia; książki: profesora Andrzeja Nowaka Historia Polski (tom 6) i redaktora Grzegorza Górnego Tajemnice Fatimy. Polecamy!!!
 11. FINANSE I: jutro zacznie się remont w Sali pod Skarpą – kawiarenka i kuchenka; proszę wspólnoty, grupy i ruchy o ufundowanie ekspresu (ok. 5 000 zł); trwa wykonanie zamówionych w Bieszczadach mebli prezbiterium;
  wkrótce – prace przy świetlikach i zakrystii (osłona od chóru); dziś taca na potrzeby budowlane.
 12. FINANSE II: 3 miesiące temu apelowałem o większe wpłaty na konto – wzrosły o 60 osób i 10 000 zł (marzec 200 osób i 33 000 zł), co wystarcza na ratę kredytu i energię; dzięki Waszej hojności i wrażliwości – przeżyliśmy;
  ale: brak mieszkań dla księży (dwaj mieszkają kątem w szkole; trzeci w walącym się domku); tzw. dwie wieże – zaplecze parafii, wymagają wykończenia, pilnie należy je zabezpieczyć – powoli ulegają zniszczeniu; by podjąć w miarę systematyczne prace potrzeba ok. 100000 zł miesięcznie (bardzo podrożały usługi).
 13. Nie opuszcza mnie myśl o przemijaniu – powoli kończy się moja misja na Wolicy, chcę zostawić parafię jakoś uporządkowaną – świadom, że bez was (każdego!) to się nie uda – potrzebuję zaufania, wysiłku, hojności – znów staję przed Wami jako żebrak – proszę o realizację polskiego modelu relacji – solidarności i miłosierdzia. Świadom, że nie doczekam końca naszej budowy ufam, bo: wszystko, co z Boga zrodzone, zwycięża świat (1J 5,1-6).