12.12

12 grudnia 2021
3 niedziela Adwentu „C”

Miałem zaszczyt upraszać ks. Piotra Semenenkę,
ażeby raczył spalić pisma rekolekcyjne, które stanowią… część spowiedzi mojej…
(C.K. Norwid – z listu do P. Semenenki, 1852.6.22, po odbytych rekolekcjach)

 1. Dziś, od 12:30, Julia Kunikowska, organizuje spacer dźwiękowy po Wolicy: nagrywanie dźwięków wsi sprzed otwarcia obwodnicy: jak brzmią kocie łby? jaki dźwięk wydaje burzowiec? jaki jest głos ogrodzenia starego domu? Początek przy kwiaciarni na roku Nowoursynowskiej i Nugat – proszę zabrać telefony i słuchawki z mikrofonem (najlepiej na kablu). Z nagrania powstanie mini słuchowisko…
 2. Kierując się opinią parafian, w związku z coraz większą ilością zarażonych, bardzo proszę o przestrzeganie norm sanitarnych w kościele – podczas nabożeństw zakładajmy maski.
 3. List od gen. Jacka Szcząchora, Komendanta Straży Granicznej im. 27. Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej w Chełmie: Czcigodny ks. Proboszczu, w imieniu własnym, funkcjonariuszy i pracowników Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, a szczególnie dzieci z Ośrodka Strzeżonego w Białej Podlaskiej i Ośrodków dla Cudzoziemców w Horbowie i Bezwoli, pragnę serdecznie podziękować parafianom Par. bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie za ofiarowanie 200 paczek dla dzieci z okazji św. Mikołaja. Proszę pozwolić, że ta drogą przekaże również na ręce Księdza Proboszcza najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
 4. Dziś: 7:45 Godzinki ku czci NMP; 16:00 Msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. (poświęcenie i wręczenie medalików); 17:30 nabożeństwo adoracyjne; podczas wieczornej Mszy św. – obrzęd Adopcji Dziecka Poczętego; kiermasz świąteczny Przedszkola Aniołów Stróżów (pocztówki, stroiki, ciasteczka, szopki) – fundusze na dofinansowanie nagłośnienia; taca na gaz i prąd.
 5. Początek adwentowych rekolekcji, które prowadzi o. Andrzej Romanowski OFMCap; ich temat: Miłość Chrystusa przynagla nas; nauki dziś podczas każdej Mszy św. (11:15 dzieci; 18:00 młodzież);
  poniedziałek, wtorek, środa – na Mszy św. o 9:00 i 18:00; 17:30 prezentacja świętych i nawróconych (Edyta Stein; Józefy Hałacińskiej i piosenkarza Sal Solo); spowiedź – w czasie każdej Mszy św.
 6. RORATY – Msza św. o świcie ku czci Matki Bożej w okresie Adwentu – dni powszednie – 6:15.
 7. PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy; 17:30 czcimy Miłosierdzie Boże; 19:30 spotkanie Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii św. (Orszady 10).
 8. WTOREK: wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła; po wieczornej Mszy modlitwa za wstawiennictwem bł. Edmunda; 19:30 w Multikinie film FATIMA (2020) – bilety w zakrystii.
 9. CZWARTEK: adoracja i możliwość spowiedzi do 20:30; 19:30 spotkanie katechetyczne (Kokosowa 19).
 10. SOBOTA: 9:00 (Orszady 10) Warsztaty Pisania Ikon; 10:00 spotkanie opłatkowe ministrantów; 16:00 spotkanie pierwszej Equipe Notre Dame.
 11. W związku z początkiem II części Adwentu (17.12) – ks. Błażej proponuje wprowadzenia do osobistej modlitwy Słowem Bożym – są one dostępne na stronie internetowej parafii. Polecamy!
 12. FERIE: rodzinne obozy zimowe (2022.02.05-12) z programem dla dzieci: Piwniczna (700-500 zł; konieczna zaliczka) – z ks. Tomaszem; Szczyrk (ulotki) (rekol.office@gmail.com).
  Przy wyjściu są dostępne: prasa katolicka – Gość Niedzielny, Idziemy, Columbia; Adwent – komentarze duchowe ks. Jarosława Piłata; świąteczne świece Caritas na wigilijny stół; opłatki.
 13. Rozpoczynamy rozprowadzenie opłatków do wszystkich rodzin parafii – to podstawowy znak naszej polskiej tożsamości; prosimy o pomoc, by dotarły do każdej rodziny – jeśli to możliwe – o wręczenie osobiste, jeśli nie – o włożenie do skrzynek pocztowych.
 14. Nagłośnienie:mężczyźni ufundowali dużą kolumnę wartości 15 000 (brak 5000); o zakup drugiej, bliźniaczej proszę Koła Żywego Różańca, Apostolat Maryjny, ruchy rodzinne i kobiety (koszt 15 000 zł).
 15. Kontynuujemy kolędę: bo tam, gdzie nas Państwo przyjmują – jesteśmy oczekiwani; pukamy do każdego, ale rozumiemy tych, którzy z obawy przed pandemią nas nie przyjmą – kochamy Was równie mocno; program tygodnia:
  • Czwartek – Kiedacza 26-34;
  • Piątek – Nugat 7;
  • Sobota – Pachnąca 2-66 i 1-79 oraz Nowoursynowska 143; 143j; 143k;
  • prosimy o dostarczenie zawiadomień.

 

 

Roraty – pierwsza msza, o wschodzie słońca, w okresie Adwentu, odprawiana ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nazwa pochodzi od jej introitu, który zaczyna się od słów „rorate caeli desuper”, czyli „spuście rosę niebiosa”. Przed mszą rozdawane są świece zwane „roratkami”, które później rozświetlają świątynię, bowiem wszystko rozpoczyna się w ciemności.