Księża

ks. Adam ZELGAks. Adam ZELGA (proboszcz)
tel. 602 786 198

Wzrastał u podnóża Gór Świętokrzyskich – w Starachowicach (ur. 1953). Od czasu studiów polonistycznych związany z Warszawą. Święcenia kapłańskie przyjął w 1984. Do objęcia w 2000 funkcji proboszcza naszej parafii, wikariusz w Żychlinie, Sulejówku, Pruszkowie i trzech parafiach warszawskich. Jest współautorem powieści Alfreda Szklarskiego „Tomek w grobowcach faraonów”, autorem m. in. powieści „Na boisku” oraz tomu wierszy „Zapis bólu” (o umieraniu matki). W latach 2000-2002 kapelan Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej. Propagator piłki nożnej wśród młodych – założyciel wielu ministranckich klubów piłkarskich w tym związanego z parafią PAKS „Ostaniec” Ursynów. Współzałożyciel Szkoły Specjalnej dla Dzieci Autystycznych „Krok po Kroku” i Przedszkola „Aniołów Stróżów”. Uważa się za sługę słowa i… Słowa – głosi rekolekcje w Polsce i za granicą.

Wywiad + filmy z ks. Adamem z 2020.09

 


xtomaszb
ks. Tomasz Bieńkowski 
(wikary)

tel. 506 546 271

Urodził się w 1984 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 2012 roku. Został skierowany do parafii bł. Edmunda po 4-letniej posłudze duszpasterskiej w parafii NMP Matki
Kościoła w Otrębusach. Lubi góry, podróże i ogólnie sport. W parafii zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą, a także Domowym Kościołem.

 

 

 

ks. Piotr Presner

 

ks. Jarekks. Jarosław PIŁAT (rezydent)

 

 

 

 

 

 


ks. Błażej Węgrzyn

Urodził się w 1992r w Warszawie. Ksiądz archidiecezji warszawskiej. Ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie (2011-2017). W ich trakcie odbył w naszej parafii roczną praktykę diakońską (2016-2017). Po święceniach posługiwał jako wikariusz w parafii w Józefosławiu (2017-2019). Następnie został skierowany na studia specjalistyczne w zakresie teologii moralnej na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu „Angelicum” w Rzymie. Współpracuje z Bractwem Słowa Bożego, publikując kilka razy w roku komentarze do tygodniowej liturgii słowa.

 

 

ks. Tadeusz Kołosowski

ks. Tadeusz KOŁOSOWSKI SDB (pomoc w parafii)
Urodził się w 1957 roku. Jest salezjaninem. Święcenia kapłańskie przyjął w 1984 roku. Mieszka we wspólnocie salezjańskiej w Łomiankach. Jest profesorem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Nauk Historycznych i kierownikiem Zakładu Badań nad Historią Cywilizacji Śródziemnomorskiej. Pomaga w parafii zwłaszcza w niedzielne przedpołudnia.

 

Twórcą i pierwszym proboszczem parafii bł. Edmunda Bojanowskiego jest ks. Jerzy JĘDRZEJEWSKI. W 2000 roku wyjechał na misje do Kirgizji.

Wcześniej w naszej parafii posługiwali również: ks.Piotr Malczewski, ks. Tomasz MOCH, ks. Robert WALANTYK, ks. Włodzimierz KWIECIŃSKI, ks. Mariusz GRASZK i ks. Piotr HARTKIEWICZ.

Chcesz się z nami skontaktować? Skorzystaj z formularza z zakładki Kontakt.