Księża

ks. Adam ZELGAks. Adam Zelga (proboszcz)
tel. 602 786 198

Wzrastał u podnóża Gór Świętokrzyskich – w Starachowicach (ur. 1953). Od czasu studiów polonistycznych związany z Warszawą. Święcenia kapłańskie przyjął w 1984. Do objęcia w 2000 funkcji proboszcza naszej parafii, wikariusz w Żychlinie, Sulejówku, Pruszkowie i trzech parafiach warszawskich. Jest współautorem powieści Alfreda Szklarskiego „Tomek w grobowcach faraonów”, autorem m. in. powieści „Na boisku” oraz tomu wierszy „Zapis bólu” (o umieraniu matki). W latach 2000-2002 kapelan Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej. Propagator piłki nożnej wśród młodych – założyciel wielu ministranckich klubów piłkarskich w tym związanego z parafią PAKS „Ostaniec” Ursynów. Współzałożyciel Szkoły Specjalnej dla Dzieci Autystycznych „Krok po Kroku” i Przedszkola „Aniołów Stróżów”. Uważa się za sługę słowa i… Słowa – głosi rekolekcje w Polsce i za granicą.

Wywiad + filmy z ks. Adamem z 2020.09

 

xtomaszb
ks. Tomasz Bieńkowski 
(wikary)

tel. 506 546 271

Urodził się w 1984 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 2012 roku. Został skierowany do parafii bł. Edmunda po 4-letniej posłudze duszpasterskiej w parafii NMP Matki
Kościoła w Otrębusach. Lubi góry, podróże i ogólnie sport. W parafii zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą, a także Domowym Kościołem.

 

 

 

ks. Michał Wszeborowski (wikariusz)

Urodził się w 1987 r. w Kolnie (woj. podlaskie). Przyjechał do Warszawy na studia z elektroniki na Politechnice Warszawskiej. Po studiach wstąpił do Seminarium Warszawskiego i szczęśliwie przyjął święcenia kapłańskie 25 maja 2019 r. Przez pierwsze 4 lata posługiwał w parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence. W parafii bł. Edmunda Bojanowskiego, gdzie zaczął posługę we wrześniu 2023 r., odpowiada m. in. za kurs do bierzmowania i wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Droga”.

 

 

 

ks. Jarekks. Jarosław Piłat (rezydent)

 

 

 

 

 

 

 

Twórcą i pierwszym proboszczem parafii bł. Edmunda Bojanowskiego jest ks. Jerzy JĘDRZEJEWSKI. W 2000 roku wyjechał na misje do Kirgizji.

Wcześniej w naszej parafii posługiwali również: ks. Błażej Węgrzyn, ks. Konrad Dmochowski, ks. Piotr Presner, ks.Piotr Malczewski, ks. Tomasz Moch, ks. Robert Walantyk, ks. Włodzimierz Kwieciński, ks. Mariusz Graszk i ks. Piotr Hartkiewicz.

Chcesz się z nami skontaktować? Skorzystaj z formularza z zakładki Kontakt.