Kino Mundek

Kino parafialne „Mundek”  – nie chcemy konkurować z innymi kinami parafialnymi, ani z komercyjnymi, ale chcemy proponować ciekawe projekcje z wartością dodaną – gościem związanym z filmem lub tematem filmu. Jesteśmy z trakcie budowy studia filmowego „High Hope Films”, którego filmy będziemy pokazywać.

Bilety w cenie 16 zł dostępne na pół godziny przed seansami w kinie u Rycerzy Kolumba. Projekcje poza repertuarem Multikina. Rezerwacje i pytania pod numerem telefonu 696061080 oraz mailem kino.mundek{at}bojanowski.org

 

2 kwietnia 2024 zapraszamy na film

„Jan Paweł II – Szukałem Was” Polska, rok produkcji 2011, reżyseria: Jarosław Szmidt, muzyka: Michał Lorenc. (czas trwania: 1 godz. 30 min)

„Jan Paweł II. Szukałem Was…” to pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii kościoła i świata oraz to, jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach, niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii.
Autorami scenariusza są Jarosław Szmidt i Mariusz Wituski. Zdjęcia do filmu realizowane były w 12 krajach na 4 kontynentach. W filmie wykorzystano nigdy wcześniej niepublikowane materiały, m.in. z zasobów archiwalnych Watykańskiego Ośrodka Telewizyjnego, telewizji RAI i Mediaset, Filmoteki Watykańskiej, polskiej Filmoteki Narodowej, TVP, Działu Dokumentacji Filmowej Uniwersytetu Jagiellońskiego, PAP, Episkopatu Polski i zbiorów prywatnych.

Projekcja odbędzie się 2 kwietnia, we wtorek o godzinie 1930 w Multikinie Ursynów Al. KEN 60 przy stacji metra Imielin. Film bez bloku reklamowego. Bilety (w cenie 16 zł) dostępne na pół godziny przed seansem w kinie u Rycerzy Kolumba. Projekcja poza repertuarem Multikina. Rezerwacje i pytania pod numerem telefonu 696061080 oraz mailem kino.mundek@bojanowski.org

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=37a3U8vCLo8&ab_channel=GALAPAGOSFILMS

 

5 marca 2024 zapraszamy na film „Powstaniec 1863” (Polska, rok produkcji 2024), reżyseria: Tadeusz Syka, muzyka: Atanas Valkov, kategoria wiekowa: 13+ , (czas trwania: 1 godz. 50 min)

Rok 1920, chwilę przed bitwą warszawską. Jeden z obecnych w koszarach żołnierzy okazuje się weteranem powstania styczniowego i powraca wspomnieniami do niespokojnych czasów sprzed blisko 60 lat. Wtedy to wspólnie z księdzem Stanisławem Brzóską działał w konspiracji przeciwko Imperium Rosyjskiemu. W obliczu branek do carskiego wojska i kolejnych represji ze strony zaborcy rodzi się pomysł organizacji powstania. 22 stycznia 1863 roku, w dniu wybuchu narodowego zrywu, ksiądz Brzóska staje na czele oddziału, który przeprowadza zakończony sukcesem atak na rosyjski garnizon wojskowy. Duchowny zostaje mianowany oficerem i naczelnym kapelanem. Wkrótce tropem ks. Brzóski rusza płk. Maniukin zwany „Katem Podlasia”, ale przez najbliższe dwa lata polski bohater pozostanie nieuchwytny siejąc popłoch wśród wojsk Imperium Rosyjskiego i dając polskiemu społeczeństwu nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru.

Projekcja odbędzie się 5 marca, we wtorek o godzinie 1930 w Multikinie Ursynów Al. KEN 60 przy stacji metra Imielin. Film bez bloku reklamowego. Bilety (w cenie 16 zł) dostępne na pół godziny przed seansem w kinie u Rycerzy Kolumba. Projekcja poza repertuarem Multikina. Rezerwacje i pytania pod numerem telefonu 696061080 oraz mailem kino.mundek@bojanowski.org

Przed projekcją spotkanie z twórcami filmu.

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=Z8tCizuEXVc&ab_channel=KinoSwiatPL

więcej informacji: film – Powstaniec 1863

 

24.10 o godz. 19:30 odbyła się projekcja filmu: 

„Sound of Freedom. Dźwięk wolności” (USA, 2023) reżyseria: Alejandro Monteverde.
Polski lektor. Kategoria wiekowa 15+, (czas trwania: 2 godz. 15 min)

Jeden z największych filmowych fenomenów współczesnego kina! Zamrożony przez mainstreamowych dystrybutorów przeleżał na półce 5 lat. Wykupiony dzięki publicznej zbiórce i mobilizacji dziesiątek tysięcy widzów trafił z początkiem lipca do amerykańskich kin i wywrócił letni Box Office do góry nogami. Bez typowej dla Hollywood, idącej w miliony dolarów promocji, ale za to z rozchodzącą się wirusowo opinią, że to „film, który każdy powinien zobaczyć”, wspiął się na szczyt rankingów ocen i oglądalności.
Sound of Freedom. Dźwięk wolności – to prawdziwa historia Tima Ballarda (w tej roli znany z Pasji Jim Caviezel), byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć. Mimo tematyki twórcy nie szokują drastycznymi scenami, a ładunek emocjonalny przekazu budują w sposób subtelny, choć jednoznaczny. Być może to zadecydowało o tak znakomitych ocenach filmu wśród widzów i tak ogromnym ich zaangażowaniu w oddolną promocję dzieła. Obok Caviezela, w roli Katherine Ballard, na ekranie widzimy zdobywczynię Oscara Mirę Sorvino (Jej wysokość Afrodyta), a także Billa Campa (Gambit Królowej, Joker, Lincoln) wcielającego się w postać „Vampiro” – głównego pomocnika Ballarda.
Sound of Freedom. Dźwięk wolności – także w Polsce wzbudzał wielkie emocje, jeszcze przed premierą – i niespodziewanie stał się jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Film dla widzów od 15 r.ż.

 

Rycerze Kolumba i Multkino Ursunów zapraszali 12.09 o godz. 19:30 na film „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” 2023r, reż.Dariusz Walusiak.

Zapraszenie na seans, który będzie duchową przygodą, który wzruszy, ale także zainspiruje, pozwoli widzowi odpowiedzieć na kilka pytań w świetle postawy rodziny Ulmów. Wszak oni są już świętymi, a święci to wzór do naśladowania.

Gdy rozpoczynały się do niego zdjęcia, niewielu słyszało o rodzinie Ulmów i niewielu było zainteresowanych ich niezwykłą historią. Mimo to reżyser, Dariusz Walusiak, zbierał materiały, rejestrował relacje świadków pamiętających jeszcze Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, odkrywał nowe fakty, badał motywacje i uczucia zarówno pozytywnych bohaterów tej opowieści, jak i tych odpowiedzialnych za tę i inne zbrodnie. Pierwszym rozmówcą nagranym w 2004 roku był… brat Józefa Ulmy. Dzisiaj tak on, jak i kilkunastu innych świadków, których wypowiedzi zarejestrowano na potrzeby filmu, już nie żyją.

więcej o filmie: https://rafaelfilm.pl/ulmowie-blogoslawiona-rodzina/

bilety do kupienia w zakrystii oraz w kinie przed seansem. 16zł

 

We wtorek, 31 stycznia o godzinie 19:30 Kino Mundek i Rycerze Kolumba zapraszali do Multikina Ursynów (ul. KEN 60) na pokaz pierwszych trzech odcinków, pierwszego sezonu serialu pt. „The Chosen – Wybrani” Seans z polskim lektorem, bez bloku reklamowego.

Bilety w cenie 16 zł.

 

13 grudnia we wtorek o godzinie 19:30 – Kino Mundek i Rycerze Kolumba zapraszają na projekcję filmu „Prorok” (PL 2022, reż. Michał Kondrat) 

Film opowiada historię prymasa, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka. Seans odbędzie się w Multikinie Ursynów (ul.KEN 60, stacja Metro Imielin).

Podczas projekcji będzie spotkanie z reżyserem Michałem Kondartem prowadzone przez Krzysztofa Ziemca. 

Bilety w cenie 16 zł/szt.

 

We wtorek 29 listopada, godzina 19:30, Rycerze Kolumba i Kino Mundek zaprasili do Multikina Ursynów na oczekiwany film „Johnny” (PL, 2022r reż. Daniel Jaroszek) .

Jest to poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. W rolę nieżyjącego już księdza Jana Kaczkowskiego wcielił się polski aktor Dawid Ogrodnik, obok niego zobaczymy między innymi Piotra Trojana, Annę Dymną czy Marię Pakulnis

 

Kino Mundek i Rycerze Kolumba zapraszają na projekcję filmu „Medjugorie” reż. Jesus Garcia, produkcja: Hiszpania, rok produkcji 2021. Seans odbędzie się w Multikinie Ursynów we wtorek, 25 października 2022 o godzinie 19:30. Czas trwania 2godz. 7 min. Seans z lektorem i bez bloku reklamowego.

Przeszło 40 lat temu w małej, ukrytej pośród gór wiosce w Bośni zdarzyło się coś, co Kościół do tej pory próbuje w pełni zrozumieć. 24 czerwca 1981 roku grupa nastolatków miała doświadczyć mistycznego spotkania z Matką Bożą. Objawienia, jak twierdzili, miały się wielokrotnie powtarzać.

O wydarzeniach zrobiło się głośno, komunistyczne władze Jugosławii zaczęły prześladować widzących, a Kościół przyjął postawę bardzo sceptyczną… Wieść o przesłaniu Maryi z Medjugorje, która przedstawiła się widzącym jako Królowa Pokoju, powoli jednak ogarniała cały świat. Na miejsce zdarzenia zaczęli przybywać pielgrzymi. Wielu z nich twierdzi, że Medjugorje zmieniło ich życie.

Dziś Watykan stoi na stanowisku, że choć na ostateczne stanowisko w sprawie objawień jeszcze za wcześnie, to Medjugorje jest pełnoprawnym miejscem kultu.

Film „Medjugorje” to próba odkrycia fenomenu tego miejsca, nazywanego przez niektórych „przedsionkiem nieba”, i jednocześnie pozycja obowiązkowa dla każdego, komu bliskie są objawienia maryjne. Twórcy w barwny sposób opisują historię wydarzeń, skrupulatnie analizują ewoluujący stosunek Kościoła do nich, a także ukazują wzruszające świadectwa ludzi, dla których Medjugorje stało się punktem zwrotnym w życiu. „Medjugorje” to film, który pozwala dotknąć tajemnicy.

Bilety dostępne po każdej mszy świętej w zakrystii kościoła parafii bł. Edmunda Bojanowskiego, ul Kokosowa 12, Warszawa Ursynów oraz na pół godziny przed seansem w kinie u Rycerzy Kolumba. Projekcja poza repertuarem Multikina. Rezerwacje i pytania pod numerem telefonu 696061080 oraz mailem kino.mundek@bojanowski.org.

Zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=B-6S4eLv6z4&ab_channel=RafaelFilm

 

Kino Mundek i Rycerze Kolumba zapraszają na projekcję filmu „Notre-Dame płonie” reż. Jean-Jacques Annaud, Francja, rok produkcji 2022. Seans odbędzie się w Multikinie Ursynów we wtorek, 20 września o godzinie 19:30. Seans z lektorem i bez bloku reklamowego. Czas trwania 1 h 50 min.

Nowy film jednego z największych reżyserów współczesnego kina Jean-Jacquesa Annaud, twórcy filmów „IMIĘ RÓŻY”, „KOCHANEK”, „WALKA O OGIEŃ”. Zrealizowana z niezwykłym rozmachem, wstrząsająca prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa.

Siła odwagi i wiary zwykłych ludzi w starciu z potęgą niszczycielskiego żywiołu. Ten dramat wydarzył się w poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku. Wielu odebrało pożar jak zdarzenie symboliczne a nawet profetyczne. Nie tylko katolicy wstrzymali oddech obserwując setki strażaków stających do walki z żywiołem. Warunki były niezwykle trudne, ponieważ ogień rozprzestrzeniał się na trudno dostępnym poddaszu, a stawka ogromnie wysoka, bo chodziło nie tylko o ocalenie jednej z najwspanialszych budowli sakralnych na Ziemi, ale także bezcennych relikwii. W skarbcu katedry przechowywana jest między innymi korona cierniowa Chrystusa.

Mury „Matki Wszystkich Katedr” przetrwały, ale wtedy były momenty, w których wydawało się, że odwaga, doświadczenie i specjalistyczny sprzęt mogą nie wystarczyć do uratowania Notre Dame. Wokół katedry gromadziły się tysiące wiernych, by modlitwą wesprzeć bohaterów. Ten film pokazuje siłę wiary i modlitwy zwykłych ludzi w starciu z potęgą niszczycielskiego żywiołu.

Bilety dostępne po każdej mszy świętej w zakrystii kościoła parafii bł. Edmunda Bojanowskiego, ul Kokosowa 12, Warszawa Ursynów. Rezerwacje i pytania pod numerem telefonu 696061080 oraz mailem kino.mundek@bojanowski.org

Zwiastun filmu:

https://youtu.be/vqWj0Auj6v8

 

W Multikinie Ursynów we wtorek, 21 czerwca o godzinie 1930 odbędzie się pokaz filmu „Żywy. Największa Tajemnica Wiary”, reż. Jorge Pareja Trigo, Hiszpania, rok produkcji 2021, czas trwania 1 godzina i 20 minut. Wersja z lektorem. Kategoria wiekowa 15+

„Żywy” to prawdziwe historie osób, które stanęły twarzą w twarz z Kimś, kogo wielu nie chce lub nie potrafi zobaczyć. Niewierzący student medycyny, dziewczyna, której chłopak zginął w wypadku czy młody gangster przeżywają najbardziej zaskakujące i niespodziewane spotkanie. „Żywy” to apologia praktyki adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po obejrzeniu tego obrazu zapragniecie podobnego spotkania! To filmowe zaproszenie do odnowienia wiary i spotkania z żywym Bogiem obecnym w Eucharystii; spotkania, które na zawsze odmieni Wasze życie.

Jeśli słuchasz, to Go usłyszysz, a jeśli patrzysz, to Go zobaczysz. On jest i… jest ŻYWY!

Zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=A7mXBCeellw&t=2s&ab_channel=RafaelFilm

 

 

Kino Mundek i Rycerze Kolumba zapraszają na projekcję filmu „Cud Guadalupe” reż. Pedro Brenner, USA, rok produkcji 2020.

Seans odbędzie się w Multikinie Ursynów we wtorek, 15 marca o godzinie 1930, bez bloku reklamowego,  wersja z lektorem, czas trwania 1 h 35 min.

To jest pierwszy kinowy film o objawieniach w Guadalupe. Prawie 500 lat temu Maryja zrobiła coś, co czyni tamte wydarzenia jednym z największych cudów w historii świata: zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin! Niektóre z nich udało się odkryć naukowcom dopiero niedawno i z miejsca uznano je za sensację! Są tak spektakularne, że w zderzeniu z nimi kruszeje najbardziej zatwardziała niewiara. Twórcom „Cudu Guadalupe” udało się zachwycić nimi widza w przepięknej fabularnej opowieści.

Dlaczego Maryja pięć wieków temu zostawiła wiadomość czytelną dopiero dla ludzi XXI wieku? Czy to Jej dar i argument dla nas na współczesny kryzys wiary? Zupełnie przypadkowo odpowiedź na te pytania poznaje główny bohater filmu. John Martinez jest młodym i ambitnym reporterem z Los Angeles. Razem ze swoją żoną Mary spodziewają się właśnie pierwszego dziecka, a on dostaje do napisania artykuł o kulturze latynoamerykańskiej. Siłą rzeczy musi się zmierzyć z legendą objawień Matki Bożej w Guadalupe. Sceptycznego początkowo Johna coraz bardziej pochłania śledztwo – do momentu, gdy dostaje tragiczną wiadomość… Czy wystarczy mu wiary, aby wymodlić cud?

Bilety dostępne po każdej mszy świętej w zakrystii kościoła parafii bł. Edmunda Bojanowskiego, ul Kokosowa 12, Warszawa Ursynów. Rezerwacje i pytania pod numerem telefonu 696061080 oraz mailem kino.mundek[at]bojanowski.org

 

Do tej pory zaprosiliśmy na filmy:

Film „Fatima” 2020r. reż. Marco Pontecorvo, dla widzów od 10 lat; projekcja w Multikinie Ursynów dn 14.12 o godz 19:30.

W czasach Wielkiej Wojny ludzie poszukiwali nadziei. Doświadczyli cudu. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan.

Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych. Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła.

Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.

Aktorzy: Harvey Keitel, Goran Višnjić, Sônia Braga, Joaquim De Almeida i inni.

Oficjalny zwiastun

cda.pl – film Fatima

 

Zapraszamy na film – „Wyszyński, zemsta czy przebaczenie”, który odbędzie się w Multikinie Ursynów w dniu 12 października (wtorek) o godzinie 19:30. Bilety w parafiach. Reżyseria Tadeusz Syka, 2021 r. czas trwania 1 h 30 m. Przed pokazem będzie spotkanie z twórcami filmu.

Oficjalna produkcja uroczystości beatyfikacyjnych kard. Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej. Spektakularna filmowa realizacja opowiadająca nieznane szerszej publiczności losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski. Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem „Radwan III”. Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać – pyta bohater, zwracając się do Źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei.

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/wyszynski-zemsta-czy-przebaczenie

W tytułowej roli w filmie wystąpił Ksawery Szlenkier, któremu na dużym ekranie partnerują m.in.: Ida Nowakowska, Marcin Kwaśny, Adam Fidusiewicz, Agnieszka Kawiorska, Lech Dyblik oraz Małgorzata Kożuchowska jako Matka Róża Czacka.

 

„Wyrok na niewinnych. Sprawa Roe przeciw Wade” – 2021r;  reż. Cathy Beckerman, Nick Loeb; światowa premiera 2 kwiecień 2021, czas trwania 112 min, film dla widzów od 15 lat, wersja z lektorem polskim, można włączyć napisy polskie

Obsada: Jon Voight; Nick Loeb; Robert Davi; William Forsythe; Stacey Dash

Zrobiono wiele, by ten film nie powstał. Skuteczne naciski na członków ekipy, aby zrezygnowali z udziału w nim, odmowy możliwości realizacji zdjęć w wybranych lokalizacjach, nawet „aresztowanie” sprzętu filmowego w trakcie przerwy na lunch. Twórcy kończyli, dzieło w  konspiracji, pod fałszywym tytułem. To drugi po „Nieplanowanych” film w ostatnich miesiącach, który nie pasuje do ideologicznych standardów Hollywood, za to zgodnie z liberalnymi standardami spotyka się z dyskryminacją i próbą blokady. Czy jest lepsza rekomendacja, żeby go zobaczyć?

„Wyrok na niewinnych” to historia najgłośniejszego i  najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Blisko pół wieku temu wyrok Sądu Najwyższego w USA w sprawie Roe przeciw Wade przesądził o  tragicznym losie już 62  mln nienarodzonych. Głównym bohaterem dramatu jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji i aktywny uczestnik sprawy, który kilka lat później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu „Niemy krzyk”.

„Wyrok na niewinnych” odsłania burzliwe kulisy procesu oraz demaskuje metody, jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów. Pokazuje także działania grup obrońców życia, którzy z przerażeniem odkrywają, że walczą z najlepiej finansowaną rewolucją XX w.

Pokaz odbędzie się w internecie na stronie www.rafaelkino.pl Film będzie dostępny do oglądania od północy z soboty 17 kwietnia na niedzielę 18 kwietnia do godziny 23:59 w dniu 18 czerwca [przez dwa miesiące].

Opłata za obejrzenie filmu 19,90 zł – płatność po zalogowaniu na stronie www.rafaelkino.pl – posiadając specjalny zniżkowy voucher z indywidualnym kodem opłata wynosi 9,80 zł.

Vouchery można otrzymać bezpłatnie w zakrystii parafii bł. Edmunda Bojanowskiego na Ursynowie ul Kokosowa 12 – po każdej mszy świętej lub przez adres mailowy kinomundek@bojanowski.org

Po zalogowaniu się na stronie www.rafaelkino.pl i uruchomieniu płatności (z kodem lub bez) film będzie do obejrzenia przez zalogowanego użytkownika przez 48 godzin (dwie doby).

Jedna płatność (z kodem lub bez) wystarczy aby film został obejrzany w czasie 48 godzin z przerwami lub kilkakrotnie przez współdomowników.

 

Kino Mundek zaprasza na projekcję nowego, intrygującego filmu fabularno-dokumentalnego, który odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe.

„Najświętsze serce” 2020r, reż: Andres Garrigo, Antonio Cuadri

Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje… Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.

Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca.

Projekcja odbyła się w dniu 10 marca 2020 r, wtorek, godzina 19:30, Multikino Ursynów, al KEN 60, przy stacji metra Imielin. Czas trwania filmu 89 min.

Seans bez bloku reklamowego, wersja z lektorem. Bilety dostępne w zakrystii kościoła pod wezwaniem bł. Edmunda Bojanowskiego na Ursynowie, ul Kokosowa 12 oraz w kilku innych parafiach ursynowskich. Bilety można wcześniej zarezerwować i kupić na pół godziny przed filmem.

12 OBIETNIC, KTÓRE JEZUS PRZEKAZAŁ ZA POŚREDNICTWEM ŚW. MAŁGORZATY MARII ALACOQUE CZCICIELOM SWOJEGO SERCA:
1. Dam im wszystkie łaski potrzebne w ich stanie.
2. Zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach.
3. Będę ich pocieszał we wszystkich ich strapieniach.
4. Będę ich bezpieczną ucieczką za życia, a szczególnie przy śmierci.
5. Wyleję obfite błogosławieństwa na wszystkie ich przedsięwzięcia.
6. Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło nieskończonego miłosierdzia.
7. Dusze oziębłe staną się gorliwymi.
8. Dusze gorliwe dojdą szybko do wysokiej doskonałości.
9. Błogosławić będę domy, w których obraz mego Serca będzie umieszczony i czczony.
10. Kapłanom dam moc kruszenia serc najzatwardzialszych.
11. Imiona tych, co rozszerzać będą to nabożeństwo, będą zapisane w mym Sercu i na zawsze w Nim pozostaną.
12. Przyrzekam w nadmiarze miłosierdzia Serca mojego, że wszechmocna miłość moja udzieli tym wszystkim, którzy komunikować będą w pierwsze piątki przez dziewięć miesięcy z rzędu, łaskę pokuty ostatecznej, że nie umrą w stanie niełaski mojej ani bez sakramentów i że Serce moje stanie się dla nich bezpieczną ucieczką w godzinę śmierci.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Pierwszy film w 2020 roku: 28.01 g.19:30

„Czekając na motyle” (Waiting for butterflies)
Reż: Richard Clark Jr., Kent Allen; rok produkcji: 2015; Pokaz bez bloku reklamowego, czas trwania 119 minut Kategoria wiekowa: od lat 8; UWAGA! Film z polskimi napisami.
Seans w Multikinie na Ursynowie.

Piękny, dający nadzieję film o tym, jak odzyskać wiarę i jak poradzić sobie z cierpieniem.

Ciekawy przykład amerykańskiego, chrześcijańskiego filmu niezależnego. Opowiada o rodzinie, ale bynajmniej nie jest to landrynkowe kino familijne. Richard Clark Jr. – reżyser i scenarzysta tego obrazu – zdecydował się bowiem na konwencję dramatu, czy też filmu obyczajowego, w który wplótł wątki religijne.

Oto początkujący malarz (trochę bon vivant) ma odwieźć do babci swoją kilkuletnią siostrzenicę. Na chwilę spuszcza ją jednak z oka i dziewczynka ginie.

Matka dziewczynki nie potrafi mu tego wybaczyć, on nie potrafi wybaczyć ani sobie, ani Bogu… – dla rodziny zaczyna się trudny czas. Kłótni, podziałów, niechęci, nienawiści.

Mija jednak trochę czasu i pojawia się szansa na pojednanie. Nie tylko między członkami rodziny, ale także ze sprawcą śmierci dziewczynki, który obecnie przebywa w więzieniu. Bo przecież „to czego nie można zapomnieć, można wybaczyć” – jak mówi jedna z postaci w tym filmie.

„Czekając na motyle” to bardzo piękny, dający nadzieję film o tym, jak odzyskać wiarę i jak poradzić sobie z cierpieniem, które czasem – jak nam się zdaje – przytłacza i przerasta. Zapominamy bowiem o tym, że Bóg nie obiecał nam życia bez cierpienia, ale też dał nam siłę, aby je znieść.

Pytanie tylko, czy uwierzymy we własne siły? Ten film może nam w tym pomóc.

 

Kino Mundek i Rycerze Kolumba mają zaszczyt zaprosić na pokaz filmu pt. „Nieplanowane”

„Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…” – ta nieodosobniona opinia najlepiej oddaje wrażenie, jakie na milionach widzów za oceanem wywarł obraz dwójki amerykańskich reżyserów. Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne! Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne.

Tymczasem film opowiada zaledwie prowincjonalną historię Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…

Prawdziwe „tornado”, jakie wywołał film w USA, ogarnęło także wiele innych krajów. Dość powiedzieć, że w Polsce petycję do amerykańskich producentów filmu z prośbą o udostępnienie go polskim widzom podpisało 224 tys. ludzi! Nieplanowane to obraz absolutnie nadzwyczajny nie tylko ze względu na walory filmowe, ale też na fakt, że jego historia żyje już własnym życiem. Bez względu na światopogląd, trzeba go zobaczyć i przeżyć.

Nieplanowane opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła Planned Parenthood. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje.

https://i2.wp.com/detektywprawdy.pl/wp-content/uploads/2019/11/AbbyJohnson.png

Kategoria wiekowa: 15+
Pokaz bez bloku reklamowego.
Przed projekcją spotkanie z gościem specjalnym.
Czas trwania: 1 godzina 45 minut

Zapraszenie do Multikina Ursynów

Wtorek 19 listopada o godzinie 19.30
Wejściówki w cenie 15 zł

 

Kino Mundek zaprasza na projekcję dokumentalnego filmu pt: „Tajemnice ojca Pio”,  

 

Tajemnica Ojca Pio to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Film bez ogródek ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób związanych z Kościołem. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi on autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos. Całości dopełnia sprawiający ogromne wrażenie ekskluzywny materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.

Stygmatyk z Pietrelciny to nie tylko surowy zakonnik. Film odkrywa go dla wiernych jako osobę pełną radości, poczucia humoru, a nade wszystko wypełnioną miłością do Boga i ludzi. Tajemnica Ojca Pio pozwala widzowi autentycznie „dotknąć” świętości, co stanowi ogromny atut filmu.

Projekcja odbyła się w Multikinie Ursynów we WTOREK – 29 października, godzina 19:30.

Adres: al KEN 60 – stacja metra Imielin. Film bez bloku reklamowego, czas trwania 1 godzina i 20 minut.

Kino Mundek zaprasza na premierowy seans! Mamy dla Was niezwykły dokument, pięknie nakręcony, żywy i barwny portret rodziny zmagającej się ze śmiertelną chorobą żony i matki – prawdziwa historia, która na zawsze zostanie w pamięci każdego widza.

 

Joey i Rory to jeden z najpopularniejszych duetów country i muzyki chrześcijańskiej w Stanach Zjednoczonych, prywatnie – szczęśliwe małżeństwo. Życiową sielankę przerywa wiadomość o śmiertelnej chorobie. Myliłby się jednak ten, kto uznałby, że w tym miejscu opowieści zaczyna się dramat i czekają nas już tylko łzy rozpaczy…

 

„Z miłości do Joey” to historia przepełniona nadzieją, wzruszeniem, radością, a nade wszystko dotykająca intymnej relacji z Bogiem w szczególnym momencie doczesnych zmagań człowieka. Widz zostaje wciągnięty w podróż życia głównych bohaterów, odkrywając, czym naprawdę jest miłość, szczęście, przebaczenie, zdolność do poświęcenia siebie, co naprawdę jest ważne oraz co się stanie, gdy pozwolimy Bogu prowadzić nasz dom. Co więcej, ten przepełniony pogodą ducha film stawia szereg istotnych pytań, które przez wiele godzin, a może i dni po seansie będą świdrować nasz umysł, naszą duszę, rozszerzając coraz bardziej pole naszego widzenia. Na koniec zostaniemy z uczuciem przeżycia wielkiej, emocjonalnej przygody… Powiedzieć, że ten film trzeba koniecznie zobaczyć, to mało. Ten film trzeba koniecznie przeżyć.

Projekcja odbędzie się w Multikinie Ursynów WYJĄTKOWO w ŚRODĘ – 18 wrzesień godzina 19:30. Adres: al KEN 60 – stacja metra Imielin. Film w wersji z lektorem, czas trwania 90 minut.

Bilety dostępne w zakrystii kościoła parafii bł Edmunda Bojanowskiego (ul Kokosowa 12), w kilku ursynowskich parafiach oraz w dniu projekcji przed seansem.

 

Kino w maju

Tym razem będzie to nowa amerykańska produkcja (premiera w Polsce 12 kwietnia) pt. „Przypływ wiary.” – 26.05 i 5.06 godz. 19:30. 

Film „Przypływ wiary” jest oparty na niemożliwej, lecz prawdziwej historii matki, której miłość jest silniejsza niż wszelkie przeciwności losu. Kiedy adoptowany syn Joyce Smith wpada do skutego lodem jeziora w Missouri, wydaje się, że sprawa jest przesądzona. Choć John nie daje oznak życia, Joyce nie traci nadziei. Jej głęboka wiara inspiruje jej bliskich do modlitwy o wyzdrowienie Johna, mimo iż doświadczenie i fakty naukowe nie pozostawiają złudzeń.

John Smith przebywał pod lodem 15 minut, pozbawiony tlenu. Kiedy wyłowili go ratownicy, nie miał wyczuwalnego pulsu. Natychmiast został przewieziony na pogotowie, gdzie reanimacja trwała przez kolejne 45 minut.

Kiedy na pogotowie dotarła Joyce i zobaczyła syna leżącego bez życia, zamiast się pożegnać złapała go za stopy i zawołała „Duchu Święty, proszę przywróć mego syna do życia!” Na ekranie EKG natychmiast pojawił się sygnał. 

W karcie pacjenta zapisano po prostu: „Pacjent zmarł, matka się pomodliła, pacjent powrócił do życia”.

Kiedy jesteś pod wodą przez tyle czasu pozbawiony tlenu, szanse na ocalenie z medycznego punktu widzenia są praktycznie żadne – wyjaśnia producent DeVon Franklin. Fakt, iż John nie doznał uszkodzeń mózgu, oczu, płuc i w pełni wrócił do zdrowia, jest nieznany w historii medycyny. Dlatego okrzyknięto go cudem medycyny.

„Przypływ wiary” to film producenta DeVona Franklina („Cud z nieba”), według scenariusza Granta Nieporte („Siedem dusz”), na podstawie książki Joyce Smith, wydanej pod tytułem „Niemożliwe”.

Projekcja odbędzie się 28 maja o godzinie 1930 w Multikinie Ursynów. Pokaz bez bloku reklamowego. Film trwa 116 minut, odpowiedni dla dzieci od 10 lat.

 

2 Kwietnia, we wtorek w rocznicę śmierci Jana Pawła II, Kino Mundek i Rycerze Kolumba mają zaszczyt zaprosić na seans filmu pt „Miłość i Miłosierdzie” (2019, PL,reż. Marek Kondrat), który odbędzie się w Multikinie na Ursynowie (ul.KEN 60) o godzinie 19:30.

To niezwykła opowieść o siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji, wydawać by się mogło nie do wykonania. Obraz przybliża widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który na naszych oczach ogarnął świat. Jednym z fascynujących faktów jest historia wileńskiego obrazu, przedstawiającego objawiony wizerunek Chrystusa – tożsamy, jak się okazuje, z Całunem Turyńskim i sławną chustą z Oviedo.

 

 

We wtorek 19 Marca godzina 19:30 – Kino Mundek i Rycerze Kolumba zapraszają na kolejny film do Multikina pt „Mam przyjaciół w niebie” (2016, Włochy). 

Film z 2016 roku jest inspirowany autentycznymi wydarzeniami z życia – choć zabawny – niesie jednak ze sobą ważne przesłanie. To bardzo dobre połączenie ważnego tematu przekazanego widzowi w lekkiej formie. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w zakrystii

 

26 Lutego odbył się przedpremierowy pokaz filmu pt „Największy dar” (2019, Hiszpania, PL, reż. J.M. Cotelo)  (godzina 19:30, Multikino Ursynów. Czas trwania 1 godz. 45 min.)

 

 

Premiera i dystrybucja w blisko 40 krajach, pełne sale kinowe i będąca pod ogromnym wrażeniem publiczność. Najnowszy film Juana Manuela Cotelo, któremu sławę przyniosła kultowa już „Ziemia Maryi”, zaskakuje, oczarowuje i dostarcza widzom wielu emocji. „Największy dar” to fabularyzowany dokument w konwencji… westernowej komedii (warstwa fabularna) i kina faktu (warstwa dokumentalna).

„Największy dar” to ogromna dawka wzruszenia, ciepłych emocji, i… duża porcja humoru. Hiszpańsko-polska produkcja powstała dzięki finansowemu wsparciu tysięcy drobnych darczyńców z obu krajów.

Film nie jest przeznaczony dla dzieci.

 

15 Stycznia 2019 zapraszamy do Multikina na film „Chleb z nieba”

 

We wtorek 4 Grudnia 2018 o 19:30 organizatorzy projekcji razem z Multikinem Ursynów zapraszają na film pt. „Doonby – każdy jest kimś” (2013r, reż. Peter Mackenzi).

Projekcja odbędzie się w Multikinie Ursynów, al KEN 60, we wtorek 4 grudnia WYJĄTKOWO o godzinie 19:30. Bez reklam. Film trwa 1 godzinę i 44 minuty.

Sam Doonby, tajemniczy i przystojny włóczęga, pojawia się znikąd w małym miasteczku w Teksasie. Jego nagłe przybycie wywołuje falę niezwykłych zdarzeń i zmienia życie wielu ludzi. Kiedy równie niespodziewanie jak się pojawił, nagle znika, mieszkańcy miasteczka zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie może mieć obecność lub brak jednej osoby.

Zwiastun filmu

Bilety można kupić w cenie 15zł w zakrystii kościoła bł Edmunda Bojanowskiego w Warszawie przy ul Kokosowej 12 na Ursynowie po każdej mszy świętej oraz w dniu projekcji na pół godziny przed seansem

 

 

We wtorek 16 października 2018 o godzinie 19:00 Rycerze Kolumba oraz Kino Mundek zapraszali na projekcję kolejnego filmu w ramach współpracy z ursynowskim Multikinem: film pt „Paweł, apostoł Chrystusa” (USA 2017, reż. Andrew Hyatt)

 

Film to historia dwóch mężczyzn. Łukasz, przyjaciel i lekarz, ryzykuje życiem, by dostać się do Rzymu, miasta, w którym czeka na wykonanie wyroku Paweł. Skazany na śmierć przez Nerona, przebywa w słynącym z okrucieństwa rzymskim więzieniu, w najciemniejszej celi. Zanim wyrok zostanie wykonany, Łukasz i Paweł spisują księgę opisującą początek i drogę wiodącą do tego, co dziś nazywamy Kościołem.

Bilety w cenie 15 zł.

>>>>

Rycerze Kolumba 25 Września 2018 zapraszali do Multikina ( Ursynów, godz. 19.00) na film „Dywizjon 303 – historia prawdziwa’. (Polska 2018, reż. Denis Delić), seans bez reklam.

Jest to jeden z dwu filmów o polskich pilotach tej formacji. Wybraliśmy ten według scenariusza z legendarnej książki Arkadego Fiedlera Dywizjon 303.

Oto opowieść o legendarnych polskich lotnikach, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię.

Bilety po 15 zł w zakrystii po każdej Mszy św.

>>>>

We wtorek 12 Czerwca 2018 zapraszaliśmy do Multikina Ursynów na kolejna cześć filmu „Bóg nie umarł. Światło w ciemności” (USA 2018r, reż. Michael Mason).

Wokół kościoła Św. Jakuba narasta coraz więcej sporów. Przeciwnikom wiary przeszkadza fakt, że świątynia stoi na terenie uniwersytetu. Gdy pewnej nocy pożar pustoszy kościół, władze uczelni postanawiają wykorzystać okazję, by usunąć parafię ze swojego terenu. Wielebny Dave zmaga się z pogróżkami i szykanami. Mimo poparcia parafian, zaczyna rozważać przeniesienie świątyni. Prawdziwe wątpliwości w jego sercu zasieje pojawienie się jego dawno niewidzianego brata, który niespodziewanie włączy się w konflikt wokół kościoła. Gorzkie wspomnienia powrócą, otworzą się dawne rany. Bracia będą musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami z przeszłości

 

 

Bóg nie umarł 3

 

W środę 14 marca o godzinie 19:00 Rycerze Kolumba oraz Kino Mundek zapraszają do Multikina na amerykański film fabularny  pt. „Sprawa Chrystusa” (USA 2017r, reż.Jon Gunn), – uznany dziennikarz śledczy „Chicago Tribune”, podejmuje dziennikarskie śledztwo na temat zmartwychwstania Jezusa. Jako ateista jest przekonany, że obali centralny punkt chrześcijańskiej nauki. (…) Im głębiej postępuje w swoim dochodzeniu, tym bliżej jest szokującej dla niego prawdy. Film trwa prawie 2 godziny. Film bez bloku reklamowego. Bilety w cenie 15 zł w zakrystii po każdej mszy świętej.

 

20 Lutego 2018 o godz. 19:00 zapraszamy do Multikina na pokaz filmu „Loyola” (Hiszpania, Filipiny, 2016, reż. Paolo Dy) o św. Ignacym, założycielu zakonu jezuitów;

 

Doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Twórcy wykreowali trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddając istotę „ignacjańskiego ducha”.

Bilety po 15 zł. w zakrystii – ilość ograniczona

Oficjalna strona filmu: Loyola .

 

28 Listopada 2017 odbył się pokaz filmu „Dwie korony” (Polska, 2017r. reż. Michał Kondrat ) do Multikina Ursynów na godzinę 19:00.
 

26 Września 2017 obyła się projekcję filmu Fatima – Ostatnia Tajemnica (Hiszpania 2017)  w Multikinie Ursynów o godzinie 19:00.

Bilety w cenie 15 zł w zachrystii – po każdej mszy świętej.

Film trwa 1 godzinę i 20 minut. Przed filmem będzie blok reklamowy (początek o 19:00)

 

9 października 2016 odbyła się powtórną projekcje filmu Młody Mesjasz o godz. 19:00.

25 września 2016 o godz.13:30 film dla młodych i nie tylko – „Młody Mesjasz” (USA 2016). Historia młodego Jezusa. Jak dowiedział się, że jest Bogiem?

mlody_m2

 

W niedzielę 8 maja o godzinie 19:00 zapraszamy na powtórkowy pokaz filmu „Bóg nie umarł” (USA 2014r, 112min, reż.Harold Cronk) – publiczność chrześcijańska pokochała pierwszą część za brawurowo poprowadzoną historię ukazującą współczesną walkę o kwestie wiary – walki, która odbywa się każdego dnia w salach amerykańskich uniwersytetów, gdzie profesorowie-ateiści starają się stłamsić niepewnych siebie studentów wierzących w nauki Biblii.

Na drugą część filmu zapraszamy w dniu 12 maja, czwartek o godzinie 19:00 – tym razem do Multikina Ursynów – „Bóg nie umarł 2” ( USA 2016r., 121min,  reż.Harold Cronk, polska premiera 8.05.2016) to pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania wyłącznie przy pomocy argumentów prawnych. Seans w Multikinie biletowany – bilety będzie można nabywać po mszach świętych w zakrystii naszego kościoła.

Oficjalna strona web: bognieumarl-film.pl

 

 

17 kwietnia 2016 o godzinie 19:00 „Bernadetta. Cud w Lourdes” (109 min, 2011r) reż. Jean Sagols (polska premiera odbyła się 29.01.2016).

bernadetta

To poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Od lutego do lipca 1858 roku Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, czternastolatce z prowincjonalnego Lourdes na południu Francji.

Do miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat. Bernadetta musi zmierzyć się z ciężarem misji powierzonej jej przez Maryję…

Katia Miran, która zagrała Bernardette otrzymała Nagrodę za Główną rolę Kobiecą na Festiwalu Filmów Katolickich w Rzymie.

Więcej informacji o filmie: bernadetta-film.pl

 

Pokaz filmu „Czy naprawdę wierzysz?”.

13 marca 2016 w niedzielę, po mszy wieczornej, o godzinie 19:00 odbył się pokaz filmu twórców „Bóg nie umarł” pt.: „Czy naprawdę wierzysz?” ( USA, 2015r. reż. Jon Gunn, premiera polska odbyła się 15.09.2015).

 

To piękny film o potędze prawdziwej wiary i sile odważnego świadectwa.

 

16 Listopada kino Mundek odtworzyło widowisko telewizyjne dla młodzieży „Przygotuj się na miłość”.

Po odbyło się spotkanie z organizatorami tego przedsięwzięcia na poznańskiej Malcie – Maćkiem Syką i Grzegorzem Polakiem;

sykampolakg

Więcej można dowiedzieć na stronie Centrum Dzieł Społecznych www.edmundbojanowski.org.

Kuba Badach

Kuba Badach

Koncert

Koncert

 

 

11 Listopada 2015 o godz. 19:30 odbyła się projekcja filmu „Pilecki” (80min, 2015r) w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego (fabularyzowany dokument).

Syn Witolda Pileckiego opowiada o swoim ojcu – polskim bohaterze wojennym, który dobrowolnie trafił do obozu w Auschwitz.

 
 

Prawa do projekcji zakupiliśmy od polskiego dystrybutora konrad-media.

Film swoją premierę miał 24 września 2015r.

 

 

18 Października 2015 na film „Apostoł (L’Apôtre)” (117min, 2014r) w reżyserii Cheyenne Carron.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z gościem z międzynarodowej organizacji OpenDoors zajmującej się tematem prześladowań chrześcijan na świecie.

apostol

Akcja „Apostoła” dzieje się we współczesnej Francji, gdzie chrześcijaństwo i islam współistnieją ze sobą często wśród wielu napięć i niepokojów. Przedstawiona w filmie historia nie powinna budzić kontrowersji, a jednak budzi! W multikulturowej i wielowyznaniowej Francji projekcje tego
filmu zostały oficjalnie zakazane. Francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych uzasadniało swoją decyzję „zagrożeniem wywołania zamieszek ze strony islamskich radykałów”. Tymczasem sama reżyserka Cheyenne Carron podkreślą, że„Apostoł” jest o potrzebie tolerancji.

Sytuacja zaskakuje tym bardziej, że to właśnie we Francji odbywały się demonstracje w obronie wolności słowa i mocno kontrowersyjnego tygodnika Charlie Flebdo. Teraz zaś zostaje zakazany film, który z wielkim wyczuciem, wrażliwością i bez kontrowersji ukazuje, jak rodzi się i rozwija wiara w Jezusa – nawet tam, gdzie właściwie nie ma dla niej miejsca.

apostol_1

Nagrody i wyróżnienia:

Nagroda Specjalna Fundacji CAPAX DEI na Festiwalu MIRABILE DICTU, Watykan 2014
Nominacja na Festiwalu Filmów francusko-arabskich w Instytucie Francuskim, Jordania 2014
Nominacja na Festiwalu Filmów Międzynarodowych w Brunszwiku, Niemcy 2014
Nominacja na Festiwalu Sacre De La Beaute, Cannes 2014
Nominacja na Festiwalu Kina Niezależnego w Buenos Aires, Argentyna 2014
Nominacja na Festiwalu Spotkań z młodym francuskim kinem, Rosja 2014
Nagroda na Festiwalu MADRIMANA, Hiszpania 2015
Nominacja do Nagrody Publiczności na Festiwalu Transatlantyk, Polska 2015

 

Cheyenne Carron urodziła się w 1976 roku w miejscowości Valence, w departamencie Dróme we Francji. Jej korzenie sięgają jednak terenów Algierii i Tunezji, a w żyłach płynie krew kabylska. Opuszczona w wieku trzech miesięcy, trafiła do rodziny zastępczej. Cheyenne przyjęła Chrzest w Wielkanoc 2014 roku. Zasłynęła jako reżyserka, scenarzystka i producentka, między innymi takich filmów jak: Sans Limite (2005), Extase (2010), MI Ne nous soumets pas a la tentation (2011), czy La filie publique (2012). L’Apotre (2014) jest jej piątym pełnometrażowym filmem, na którego środki pozyskiwała pod przykrywką „lekkiej komedii romantycznej”. W ateistycznej świecie, Cheyenne Carron swoją twórczością zachęca nas do kontemplacji i głębszych przemyśleń. Jej głównym celem jest poczucie i pokazywanie piękna chrześcijaństwa. Twierdzi, że „zawsze jest dobry czas, aby mówić o miłości”.

Prawa do projekcji zakupiliśmy od polskiego wydawcy Studio katolik.tv.

Zwiastun filmu: Apostoł (L’Apôtre). Polska wersja miała premierę 20 Maja 2015.

Recenzja filmu:

https://frdominik.wordpress.com/2014/10/25/apostol/.

Po projekcji będzie zbiórka funduszy na kino parafialne.

 

 

12 Marca 2015 projekcja filmu „Metr od świętości” (2014r) w reżyserii Przemysława Häusera.

To obraz wyjątkowy, złożony z wielu krótkich odcinków (30 po ok. 5 min); W roli narratora Papieża JP II wspomina jego fotograf Arturo Mari. Wspólne pielgrzymki, także do Ojczyzny, przejmujące spotkania, apele do rodaków (jakże aktualne) – poruszają sumienia. Zapraszam w imieniu Rycerzy Kolumba – organizatorów pokazu.

Teaser:

https://youtu.be/2mW2aDeaPgE

metr_od_swietosci_2
metr_od_swietosci_2

 

 

22 Lutego 2015 projekcja filmu „Matteo” (2014r) w reżyserii Michała Kondrata z muzyką Michała Lorenca.

A po nim na spotkanie z reżyserem Michałem Konratem.

Matteo da Agnone – zakonnik i wielki egzorcysta. Zabójca, który ma zostać świętym. Człowiek o niezwyklej sile i pokorze, dzięki którym wypędzał demony. Za jego życia odnotowano kilkaset takich przypadków. Zmarł 31.10.1616 r. lecz wciąż egzorcyzmuje, a przy jego grobie nawet teraz – 400 lat później – dochodzi do cudownych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych. Niektóre z nich zostały pokazane w naszym filmie.

matteo_www

Kiedy o. Cipriano de Meo – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów przywołuje wstawiennictwa o. Matteo, demon wielokrotnie wścieka się i wykrzykuje: „Nie! Nie! Tylko nie on! Teraz on jest jeszcze groźniejszy, niż był za życia”.

Premiera w Polsce i we Włoszech nieprzypadkowo odbywa się w rocznicę śmierci Matteo i stanowić może alternatywę dla świętowania Halloween.

Więcej na: Film „Matteo”

 

26.01.2015r o godz.19:00 pokaz filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”(100 minut);

Po filmie spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim, które poprowadził Jacek Chromy.

 

niedzielę – 7 grudnia 2014 roku o 19.00  w kinie parafialnym przy Parafii bł. Edmunda Bojanowskiego, ul. Kokosowa 12  Warszawa odbył sie pokaz filmu: „GOING MY WAY” – ( pol. Idąc moją drogą), czas trwania: 130 minut , rok produkcji: 1944.

Historia  prawdziwej przyjazni pomiędzy Księdzem a artystką estradową.

Jak mówią współcześni krytycy: „Dzisiaj takich filmów już nikt nie robi”.

Główną rolę księdza zagrał Bing Crosbi, a produkcja ta otrzymała aż 7 Oskarów!  http://www.filmweb.pl/film/Idąc+moją+drogą-1944-31096

going_my_way

8 i 11 Października 2014r o godzinie 19.00 odbył się pokaz filmu „Mary’s Land – Ziemia Maryi”. Ziemia Maryi

 

 

W niedzielę 5 Października o godzinie 15.00 odbył się pokaz filmu dla dzieci: „Największy z cudów”.

3767

28 Września 2014 o godzinie 19.00 odbył się inauguracyjny pokaz w naszym kinie parafialnym. Wyświetlany był film „Gdy budzą się demony”. Cieszy nas fakt licznej widowni.

gdy_budza_demony

 

Kino Mundek

 

 

 

Zapraszamy na kolejne pokazy.