List do parafii – boisko w szkołe 343

Przekazuję treść otrzymanego listu:
Parafianie od błogosławionego Edmunda Bojanowskiego z warszawskiego Ursynowa – Podziękowanie!
Bracia i siostry! W imieniu społeczności Szkoły Podstawowej nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty wyrażam wdzięczność za wsparcie, jakiego udzieliliście nam w staraniach o nową nawierzchnię szkolnego boiska.
Blisko dwa lata temu okazało się, że szkolne boisko zawiera bardzo szkodliwe substancje i korzystanie z niego jest niezwykle niebezpieczne dla naszych dzieci. Wiedząc, że koszty wymiany są bardzo znaczne i że szanse na uzyskanie finansowania z gminy – organu prowadzącego szkołę – bardzo nikłe, byliśmy zdruzgotani.
Jedną z pierwszych osób, które popchnęły nas wtedy do działania, był ksiądz proboszcz. Bardzo dziękuję za Twoje, księże proboszczu, osobiste zaangażowanie i dodawanie nam otuchy, że musi się udać!
Dziś, kiedy mamy już nowe boisko, chcę wyrazić ogromną wdzięczność Wam wszystkim, którzy wzięliście udział w zbiórce funduszy, która odbyła się w parafii po Mszach świętych 2 czerwca 2019 roku. Bez tych pieniędzy nowego boiska wciąż byśmy nie mieli. Szczególnie ciepło dziękuję księdzu proboszczowi – za konkretne zaangażowanie w tak ważnej dla nas i dla naszych dzieci sprawie. Szczęść Boże!
Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty dr Paweł Siuda.